Terasa: traukos centras šiltuoju metų laiku

Terasą šalia nuosavo namo ar sodo siūloma įsirengti tiems, kuriems yra artimas poilsis gamtoje. Ji ne tik papuoš namą, bet ir suteiks galimybę turėti nuosavą poilsio erdvę prie pat namų.

Netoliese įrengta terasa – didelis privalumas. Joje galima patogiai skaityti knygas, medituoti, sportuoti, mėgautis arbatos ar kavos puodeliu arba rengti vakarėlius kartu su draugais.

Anot terasų įrengime besispecializuojančios įmonės vadovo Arnoldo Zavecko, jeigu kitaip nenumatyta pagal namo projektą, terasą geriausia įrengti vakarinėje namo pusėje. Dėl gausios saulės taip pat tiktų pietrytinė arba pietvakarinė pusės.

Šiaurinėje pusėje įrengta terasa gali padėti apsisaugoti nuo vasaros karščių, tačiau žiemos metu joje bus pernelyg šalta. Jeigu jos teikiamais malonumais planuojama džiaugtis šaltuoju metų laiku, geriau rinktis pietinę pusę – šviesos ir šilumos neturėtų ypatingai trūkti.

Terasos pagrindas – mediena

Geriausia terasos įrengimui rinktis medieną. Tam labiausiai tinka ąžuolas arba maumedis. Renkantis kitą medį svarbu žinoti, kad jis turi būti džiovintas, o dar geriau – giluminiu būdu impregnuotas tam, kad nesugertų drėgmės. Apsaugoti medį nuo tiesioginio kontakto su medžiu gali padėti ir speciali, ant medžio klijuojama plėvelė, kuri yra atspari vandeniui. Terasų įrengimui taip pat naudojama egzotinė mediena, termo uosis arba kompozicinė medžiaga (iš plastiko ir medžio).

Lauke esantiems mediniams paviršiams labiausiai kenkia ultravioletiniai spinduliai, drėgmė ir kenksmingi mikroorganizmai, todėl iš karto derėtų pasirūpinti ir medinės terasos apsaugos priemonėmis – laku bei valikliais.

A. Zavecko teigimu, terasą reiktų montuoti konstrukciškai teisingai, naudojant metalinius tvirtinimus, geros kokybės medsraigčius. Po grindimis privaloma įrengti gerą ventiliaciją, patiesti agro plėvelę ir pripilti ant jos akmenukų – taip bus užtikrinta oro cirkuliacija.

Kaip išvengti deformacijos

Terasos skilinėjimo ir deformacijos, kurią gali sukelti nelygi apkrova, išvengti padės pasirinktas vienas pagrindas ir terasai, ir namui. Terasos grindų spalva turėtų derėti su namo sienos spalva arba mūru.

Patogiausia terasą įrengti taip, kad į ją būtų galima patekti iš virtuvės ar svetainės. Nereikia bijoti eksperimentuoti, renkantis svetainės formą. Ji gali būti ne tik stačiakampė, bet ir pusapvalė, rombinė ar pakopinė.

Jau įrengtus terasą ją galima apstatyti įvairiais lauko baldais – gultais, staliukais, foteliais, šalia įrengti supynes. Jaukumo terasai suteiks augalai, tačiau jų vietą reikia pasirinkti atsakingai, nes netinkamai sukomponuoti augalai gali pernelyg užtamsinti erdvę.

Aplink terasą tinka sodinti vijoklinius augalus, šalia jos – įvairius krūmelius. Įdomiai atrodys pasodinti vinvyčiai, kartuoklės, veigelės, vijoklinės rožės, sausmedžiai. Šalia taip pat galima pasodinti kadagių ar kelias piramidines eglutes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis