Septynios auksinės taisyklės, kad veja būtų graži

Pateikiame septynias svarbiausias taisykles, kurių reikia laikytis jei norite, kad veja visą sezoną būtų tvarkinga ir graži.

1. Pjovimas. Reguliariai pjaunama veja ne tik gražiai atrodo – ja malonu vaikščioti, be to, ji auga sveikesnė. Techniką pasirinkite pagal poreikius ir galimybes – vejapjovę ar vejos traktorių. Sunkiai prieinamas ar itin apaugusias vietas nupjausite nešiojamąja žoliapjove. O jei norite taupyti laiką, išmėginkite robotą vejapjovę.

2. Laistymas. Kad žolė neišdegtų ir nepagelstų, sausuoju metu ją reikia reguliariai laistyti. Geriausia laistyti anksti ryte ar vakare, kad laistant išgaruotų kuo mažiau vandens.

3. Tręšimas. Dirvožemyje yra dauguma maistinių medžiagų, bet kad žolė augtų vešli, papildomai jai reikia azoto, fosforo, kalio ir geležies.

4. Vėdinimas.  Bent kartą per metus patartina atlikti vejos aeraciją. Purenant dirvą, šaknis pasiekia oras, kuris padeda joms augti į gylį. Šiam darbui atlikti prireiks specialių purentuvų. Kelis kartus per sezoną veją reikėtų iššukuoti grėbliu – taip užtikrinsite oro cirkuliaciją vejos paviršiuje.

5. Šiukšlių surinkimas. Jei ant vejos pribyrėjo spyglių, medžių lapų, kankorėžių ir ar kitų šiukšlių – juos reikia nurinkti. Galite sušluoti žabų šluota ar sugrėbti grėbliu. Dideliam plotui tinkamiausias bus lapų pūtėjas, kuriuo patogiai supūsite šiukšles į vieną krūvą ir jas išnešite.

6. Pakraščių tvarkymas. Jei norite suformuoti ir išsaugoti vejos formą, reikia reguliariai tvarkyti jos pakraščius. Šį darbą atliksite specialiomis žirklėmis ar pusmėnulio formos pakraščių kastuvėliu.

7. Kova su piktžolėmis. Jei veja nedidelė, piktžoles galima išravėti rankomis, o didesniuose plotuose patartina naudoti specialias augalų apsaugos priemones. Jei vejoje auga samanos ar grybai, patariama daugiau ją vėdinti arba praturtinti dirvožemį, naudojant vejai pritaikytas mineralines trąšas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis