9 netikėti kavos tirščių panaudojimo būdai buityje

Iš pradžių panaudokite juos ryte, kad nubustumėte, o paskui dar išspręsite keletą nemalonių buities problemų. Kaip neįprastai panaudoti kavos tirščius buityje, sužinosite šiame straipsnyje.

Kava rytais labai svarbi. Nuo jos priklauso, pradėsime dieną energingai ar… nelabai. Tačiau tai ne vienintelis kavos panaudojimo būdas – kava (netgi jau panaudota!) gali išspręsti ne vieną buities problemą.

1. Įveikite smarvę šaldiklyje
Namų priežiūros ekspertai pataria pasinaudoti kavos tirščiais nemaloniam kvapui šaldiklyje įveikti. Tiesiog sausus kavos tirščius suberkite į margarino indelį su skylutėmis ir padėkite jį į šaldiklį, kad sugertų nemalonius kvapus.

2. Padėkite suvešėti pamėgtiems augalams
Išbandykite šį triuką po to, kai pasimėgausite rytine kava. Panaudotuose kavos tirščiuose yra daug maistinių medžiagų, pavyzdžiui, azoto, todėl jie puikiai tinka rūgštį mėgstančių augalų – rožių krūmų, azalijų, visžalių augalų ir kamelijų – tręšimui. Išpilkite juos ant augalo šaknų ir galėsite grožėtis tuo, kaip jie suvešės.

3. Sumažinkite betvarkę valant židinį
Prieš sušluodami pelenus židinyje, pirmiausia ant jų pabarstykite vis dar drėgnų kavos tirščių. Kavos tirščiai suriš mažiausias daleles ir neleis joms pakilti į orą. Taip išvengsite pelenų audros ir dar didesnės betvarkės.

4. Pasidarykite kvapnų muilą
Jeigu darote naminį muilą, jo sudedamąsias dalis galite papildyti šviežiomis maltomis kavos pupelėmis. Kava padeda atremti kasdieninius kvapus, o muilas jums maloniai primins jūsų mėgstamiausią kavą.

5. Pašalinkite česnakų kvapą
Labai nemalonu, kai praėjus kelioms valandoms nuo valgio gaminimo vis dar kvepiate jau suvalgytu maistu. Todėl patariama panaudotus kavos tirščius pasidėti šalia kriauklės ir kaskart prireikus pašalinti nemalonų kvapą jais patrinti rankas. Išbandykite tai paruošę žuvies patiekalą, jeigu pjaustėte česnakus ar svogūnus. Be to, patrynus kavos tirščiais pašalinsite ne tik nemalonų rankų kvapą, bet ir nušveisite jas, tad rankos bus labai švelnios.

6. Nuvykite savo katiną nuo gėlių klombos
Jūsų numylėtos hortenzijos negali atlikti dar ir kraiko funkcijos. Pasigaminkite mišinį iš panaudotų kavos tirščių ir apelsino žievelių ir išbarstykite jį ant dirvožemio aplink gėles. Jūsų katė net nesiartins prie jų.

7. Iššveis purvinus puodus ir keptuves
Pasinaudokite grūdėta kavos tirščių tekstūra – ji padės puikiai iššveisti prikepusius puodus ir keptuves. Tiesiog įberkite saują tirščių, iššveiskite ir išplaukite. Šis patarimas negalioja plaunant indus, kurie bijo įbrėžimų.

8. Praturtinkite komposto dėžę
Kavoje esantis azotas gali padėti ne tik suvešėti jūsų augalams, bet ir praturtinti komposto dėžę. Supilkite į ją panaudotus kavos tirščius, viską gerai išmaišykite, o visa kita bus nuveikta be jūsų.

9. Pašalins nemalonų batų kvapą
Sausus kavos tirščius suberkite į senas kojines, užriškite jas ir nakčiai įgrūskite į batus. Nemalonus kvapas ryte bus dingęs. Tokios kojinės gali padėti atgaivinti pelėsiais atsiduodančias spinteles ar lentynas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis