Patarimai: kad skintos rudeninės gėlės džiugintų kuo ilgiau

Net ir atėjus rudeniui vis dar galime namus puošti gyvomis gėlėmis, nes šiuo metų laiku žydi nemažai puošnių gėlių. Pateikiame patarimus, kurie padės kuo ilgiau išlaikyti šviežias gėles vazoje.

Viena iš gražiausių gamtinių puošmenų šį sezoną – pušynuose violetiniais žiedais žydintys viržiai arba šilojai. Prisiskynę jų puokštę ir namuose pamerkę vazoje, sukursite jaukią rudenišką atmosferą. Tačiau kad ir kokie gražūs ir elegantiški būtų šie augalai, mūsų kraštuose nuo seno tikima, kad ilgai namuose jų laikyti nepatartina, ypač sudžiuvusių. Taip pat ir vadovaujantis fengšui principais, namuose nerekomenduojama laikyti džiovintų augalų. O jeigu viržiai vis dėlto labai patinka ir netikite jokiais prietarais, juos galima vazoje be vandens laikyti apie savaitę. Viržiai patys savaime yra sausi, ir vandens jiems iš esmės nereikia, bet jei nenorite, kad jie greit nubyrėtų, į vazą įpilkite truputį vandens.

Pasak floristės, visos rudeninės gėlės yra gana ištvermingos ir ilgai laikosi vazoje, tačiau yra kelios gudrybės, kurios dar pailgina jų gyvenimo trukmę. Pavyzdžiui, tam, kad jurginų žiedai kuo ilgiau išliktų stangrūs, prieš merkiant į vazą jų kotus reikia nuplikyti verdančiu vandeniu. Taip jurginai daug ilgiau išsilaikys vazoje ir puoš namus savo ryškiaspalviais žiedais.

Prieš merkiant į vazą jurginus ar astrus, kurie taip pat žydi šiuo metu, reikia nuskabyti jų lapus, nes juose dauginasi bakterijos ir vandeny jie labai greit ima pūti. Lapus nuskabykite nuo koto dalies, kuri bus pamerkta į vandenį, kad vandenyje nebūtų nė vieno lapelio. Astrams labai svarbu kasdien keisti vandenį – vanduo turi būti drungnas arba kambario temperatūros. Jurginams vandenį taip pat reikia keisti kasdien, nes jis itin greit genda. Beje, astrus ir jurginus patariama skinti tik tada, kai žiedai visiškai išsiskleidę.

Rudbekijų, topinambų žiedai gražiausiai atrodo peršviečiamoje stiklinėje vazoje. Šioms gėlėms taip pat labiausiai patinka kambario temperatūros vanduo, kurį reikėtų keisti kasdien. Visoms rudeninėms gėlėms vandenį reikia keisti kasdien, taip pat prieš vėl merkiant į vazą, patariama po tekančiu vandeniu nuskalauti jų kotus, nes šie irgi linkę pūti.

Iš močiučių kraičio skrynios atkeliavo tokie patarimai, kaip, pavyzdžiui: gėlių nereikėtų skinti per lietų, nes jos bus dėmėtos ir neišvaizdžios, geriausia skinti sausu oru, vėlyvą popietę, tada jos išsilaikys ilgiau. Taip pat rekomenduojama pamerktų gėlių nelaikyti šalia obuolių, nes žiedai greičiau nuvys.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis