11 įrankių, kuriuos turi turėti kiekvienas

Draugei reikia surinkti spintą? O gal esate vedęs ir žmona nuolat prašo kažką sutaisyti? Sulūžo vaiko dviratis? Žinoma, visais šiais atvejais prireiks instrumentų – ar turite juos? Kaip nesuklysti tarp įrankių įvairovės, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.

Gulsčiukas

Labai naudingas įrankis! Planuojant remonto darbus be gulsčiuko tikrai neapsieisite. Juk nenorite į sieną sukalti gausybės vinių, gadinti tapetų ir tuo pačiu nuotaikos? Iš pirmo karto viską padaryti teisingai padės būtent šis įrankis. Verta įsigyti bent pora skirtingų ilgių (vidutinio ilgio ir ilgą).

Shutterstock

Atsuktuvai

Ne paslaptis, kad atsuktuvų antgalių gali būti labai įvairių rūšių, tačiau buityje labiausiai prireikia klasikinių plokščiųjų ir kryžminių atsuktuvų. Vis dėlto, geriausias variantas įsigyti keičiamų galvučių rinkinį su specialia rankena (pavyzdžiui, T formos).

Visgi problema gali būti ne tik skirtingos antgalių formos, bet ir jų dydžiai. Geriausia įsigyti nors keletą dažniausiai pasitaikančių dydžių atsuktuvų arba tiesiog nusipirkti komplektą, kuriame paprastai sudėlioti daugelis reikalingų atsuktuvų.

Taip pat svarbu atminti, jog kai kurių atsuktuvų antgaliai gali būti magnetiniai – tai patogu atsukant nedidelius varžtus, taip jų nepamesite. O šiuolaikinių atsuktuvų rankenos dažniausiai plastmasinės, kartais padengtos neslidžia guma, būna ir medinių.

Reguliuojamas veržliaraktis

Gali būti, kad iš viso įrankių arsenalo šis turės didžiausią paklausą. Tai tas pats, kaip pusšimtis raktų viename. Jo dydis reguliuojasi, tai labai patogu. Taip galėsite naudoti vieną įrankį skirtingiems varžtams.

Dėl to svarbu žinoti, kad veržliarakčiai gali būti skirstomi į keletą rūšių. Populiariausi – klasikiniai plokštieji veržliarakčiai. Jie gali būti viengubi arba dvigubi. Atkreipkite dėmesį, kad ant paties veržliarakčio visada užrašomas jo galvutės dydis, matuojamas milimetrais. O dvigubi plokštieji veržliarakčiai gali būti to paties arba skirtingų dydžių.

Jeigu taupote, tuomet apsimoka pasirinkti pasirinkti populiariausius dvigubus variantus su skirtingais dydžiais nuo 8 iki 17 mm, taip užteks 4-5 raktų.

Be to, raktai skirstomi į raktus atviru galu ir žiedinius (kilpinius). Jie skirti tai pačiai veržlei, tik esant geram priėjimui paprasti žiediniai raktai patogesni, nes uždėjus juos ant veržlės, proceso metu jų nereikia atitraukti. Vertingas pasirinkimas galėtų būti ir reguliuojamas raktas – galbūt jis ne visada tiksliai atitiks veržlės dydį, tačiau šis įrankis yra itin universalus.

Nepraleiskite pro akis, jog veržliarakčiai dažniausiai gaminami iš plieno lydinio, neretai dengiami chromu. Kai kurie veržliarakčiai gali būti terkšliniai (kartais vadinami reketiniais). Ši savybė leidžia priveržti ar atveržti veržlę neatitraukiant galvutės, be to, leidžia nustatyti sukimo kryptį.

Dar vienas patogus veržliaraktis, kuris taip pat gali būti terkšlinis, yra raktas su keičiamomis galvutėmis. Nepamirškite ir šešiakampių raktų – prireikus išardyti šiuolaikinį mechaninį įrenginį, be jų greičiausiai neapsieisite.

Statybinis peilis

Tai ne visiškai instrumentas, tačiau jis labai naudingas. Juo galima pjauti gipso kartoną, tapetus, popierių, kartonines dėžes, pakavimo juostas, linoleumą, PVC, plastiką, polietileną, plėveles. Be to, kanceliarinis peilis plonas, aštrus ir paprastai naudojamas. Ir atsieis nedaug.

Shutterstock

Galvučių rinkinys su terkšle

Jeigu teks priveržti ar atsukti varžtus ir veržles, pats metas įsigyti terkšlę – tai puikus įrankis. Reketo mechanizmas leidžia priveržti veržlę, nenuimant ir vėl neuždedant rakto po kiekvieno pasukimo. Tai labai palengvina atliekant dideles užduotis.

Ruletė

Nesvarbu, statote namą ar matuojate televizoriaus įstrižainę, jums visada prireiks metalinės ruletės. Ne vienas vaikystėje mėgo žaisti su tėčio rulete: ištempti ir paleidęs stebi, kaip ji greitai susisuka į savo dėžutę. Tai labai patogus įrankis – nesipainioja, nepasimeta.

Shutterstock

Fiksuojamos replės

Šis instrumentas skirtas nepaprastoms situacijoms, kai reikia ir prispausti, ir fiksuoti, o rankos tai tik dvi. Jos užveržia mirtinai. Fiksuojamos replės naudojamos varžtams ir veržlėms atsukti, kurių briaunos deformuotos. Šis įrankis išties vertas jūsų dėmesio.

Akumuliatorinis suktuvas

Be jo nepavyks apsieiti. Akumuliatorinį suktuvą galima naudoti norint sienoje išgręžti skylę ar medsraigčiui įsriegti. Kai renkatės akumuliatorinį suktuvą, reiktų galingo, todėl atkreipkite dėmesį į voltažą. Galima nupirkti akumuliatorinį suktuvą iki 18 voltų galingumo. Svarbiausia nepamiršti, kad kuo didesnis voltažas, tuo sunkesnis instrumentas. 12 voltų – tai jau nemažai. To, ko gero, pakanka dirbti namuose ir nesikankinti. Dar svarbu, kad akumuliatorinis suktuvas turėtų kelis greičius ir galėtų sukti priešinga kryptimi. Atvirkštinis sukimas pravers, jeigu kažką įsuksite ne ten, kur reikia.

Plaktukas

Geras plaktukas gali būti naudojamas tiek vinims kalti, tiek ištraukti. Būna žmonių, kurie plaktukus naudoja praktiškai viskam. Išsirinkite labiausiai jums tinkantį svorį, kad jis tiktų ir įvairiems ūkio darbams, tačiau būtų pakankamai lengvas, kad esant reikalui būtų patogu nešiotis jį su savimi.
Jūsų senelis greičiausiai turėjo plaktuką su medine rankena, tačiau jūs neprivalote rinktis būtent tokį. Juk medis lengvai lūžta. Paieškokite plaktuko su sintetine rankena. Taip pat nepamirškite, kad renkantis plaktuką būtina jį palaikyti rankoje, pasimatuoti: turi būti malonu jį laikyti, neturėtumėte jausti įtampos.

Shutterstock

Žnyplės

Šis įrankis nepakeičiamas, kai turite reikalų su elektra. Jos pasitarnaus, kai reiks nukirpti, suimti, sujungti ir nužievinti laidus, nes jos plonos ir ilgos, be to, gerai telpa į mažas skylutes.

Rankinis pjūklas

Rankinis pjūklas – dirbančio vyro simbolis. Jeigu gyvenate nuosavame name, juo galėsite nupjauti medžių šakas ar medieną. Nemanykite, kad neteks gyvenime pjauti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis