Pasidaryk pats: spalvingas dekoras iš dirbtinio veltinio

Kai kiekviena diena vis pilkesnė ir šaltesnė, kyla nenugalimas noras pagyvinti namus jau spėtomis išsiilgti ryškiomis spalvomis, šiltomis medžiagomis.

Gerai, kad nereikia velti...

Viena šilčiausių ir jaukiausių medžiagų – veltinys, tik jį suvelti reikia ir kantrybės, ir išmanymo, ir laiko. Jei jų stinga, išsisuksite iš keblios padėties nusipirkdami dirbtinio veltinio. Iš jo galima sukurti daug mielų nepakartojamų daikčiukų, Smagu tai, kad rezultatas greitas, malonumas veltinį karpyti, komponuoti didelis, o išlaidos ne kažin kokios.

Dirbtinis veltinys (parduotuvėse dažnai vadinamas filcu, tačiau šis žodis neteiktinas) yra neaustinė medžiaga, gaminama mašina presuojant šimtus mažyčių plaušelių. Klijų, garų ir slėgio veikiami jie virsta dirbtiniu veltiniu. Nors ir sintetinis, jis atrodo minkštutėlis, yra tankus, tačiau drauge ir lankstus.

Tiesa, jam trūksta tvirtumo ir elastingumo, jis gali ištįsti, todėl siūtis drabužį iš tokio nebūtų labai išmintinga. Bet kaip medžiaga įvairiausių daiktų dekoravimui, dirbtinis veltinys yra neprilygstamas. Iš jo galima pasidaryti smagių interjero aksesuarų: jaukių ir minkštų pagalvėlių, servetėlių, pačių įvairiausių dėklų: vazonams, arbatinukams, mobiliesiems telefonams...

Dirbtinio veltinio galima įsigyti rankdarbių parduotuvėse: jis parduodamas arba nedideliais lakštais (maždaug A4 formato) arba atkerpamas iš 45 cm pločio ritinio. Veltinys yra įvairiausių spalvų, galima aptikti ir raštuoto.

Kaip karpyti, daigstyti ir siūti

Rankdarbių iš dirbtinio veltinio galima pasigaminti ir neturint išskirtinių gebėjimų tokiam užsiėmimui. Jį paprasta karpyti žirklėmis bet kuria kryptimi, kraštai neyra, tad jų nereikia apsiūti.

Dirbtinį veltinį galima siūti tiek siuvamąja mašina, tiek rankomis – stambūs ir dekoratyvūs dygsniai dera prie minkštos medžiagos. Jei nemėgstate siūti, veltinį galima klijuoti. Geriausiai tinka bespalviai poliuretaniniai klijai, tačiau galima naudoti ir „Moment“, tik jie šiek tiek labiau linkę susigerti.

Standesnis veltinys geriau išsaugo formą, tačiau jį siūti šiek tiek sunkiau, nes yra linkęs susigarankščiuoti, o minkštas paklusnesnis. Iš dirbtinio veltinio iškirptus ornamentus galima priderinti prie pačiomis įvairiausiomis technikomis atliktų rankdarbių: pradedant rankomis veltais darbeliais baigiant mezginiais ar siuviniais.

Daugiau kūrybiškų sprendimų, kaip išradingai puošti namus, ieškokite žurnale „Mano namai“.

Rankdarbių autorė – Eslanda Kareivaitė, nuotraukos – Augio Narmonto

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis