Kaip pasigaminti paprastą, tačiau stilingą popierinį šviestuvą

Popierius yra labai paprasta, tačiau toli gražu ne prasta medžiaga. Iš jo galima pagaminti įvairiausių dirbinių, kurie ne tik estetiškai atrodo, tačiau ir nedaug kainuoja.

Šviestuvo iš popierinių detalių nuotraukomis dalijasi skaitytoja Simona. „Mano tėvų namuose buvo puiki vieta naujam šviestuvui. Kadangi studijuoju pramonės gaminių dizainą pagalvojau, o kodėl nepasigaminus šviestuvo pačiai? Pradėjau ieškoti idėjos internete. Pagrindiniai kriterijai ieškant idėjos šviestuvui gaminti buvo: mažai lėšų, greitai ir paprastai, tačiau gražiai. Tad internete ir radau šio elegantiško bei greit pagaminamo šviestuvo idėją“.

Tokį šviestuvą galite pasigaminti ir jūs.

Jums reikės:
• Popieriaus
• Klijų
• Lempos gaubto
• Šviestuvo laikiklio su kabeliu ir žiedu

Pirmiausia jums reikės įsigyti gaubtą. Simona rado jį vienoje prekių namams parduotuvėje. „Baltas lempos gaubtas kainavo 2,99 €. Galima rasti dar pigesnių gaubtų, tačiau aš rinkausi 45 cm dydžio. Šviestuvo laikiklis su kabeliu ir žiedu kainavo 1,33 €“.

Popieriaus ir klijų galima rasti kiekvienuose namuose. Tiesa, gaminant šį gaubtą naudotas klijų pistoletas. „Aš manau, kad pakeisti klijų pistoletą rizikinga, nes reikia, kad detalės būtų stipriai pritvirtintos. Taip pat karšti klijai greičiau sulipina nei paprasti klijai. Karštais klijais viena detalę priklijuodavau per kelias sekundes, nereikėdavo ilgai laukti ir galėdavau dėti kitą. Manau, tai greičiausias bei efektyviausias būdas stipriai priklijuoti detales, kadangi šviestuvas kabės ne vienus metus“, - pataria Simona.

Pirmiausia, ką Jums reikės padaryti – prisiminti vaikystę, kadangi šviestuvo detalės yra gerai mums žinomas lankstinys „diena – naktis“. „Daugiausiai laiko praleidau lankstydama detales, kurių reikėjo tikrai nemažai. Tačiau lankstant galima praleisti vakarą žiūrint filmą ar įdomią laidą ir tuo pačiu metu gaminti detales šviestuvui“, - pasakoja Simona.

Kai jau turėsite pakankamai detalių, galite pradėti juos klijuoti klijų pistoletu prie gaubto. „Buvau pasigaminusi apie 150 detalių, tačiau jas visas pritvirtinusi pamačiau, kad dar nemažai trūksta. Tad kiek iš viso jų reikia pasigaminti pasakyti negaliu, nes tai priklauso kokiu atstumu jas klijuoji ir taip pat nuo pasirinkto lempos gaubto“, - pataria ji.

Šis šviestuvas buvo gaminamas du vakarus po tris valandas. Jei balta spalva jums pernelyg nuobodi, galite imtis įdomesnių sprendimų. „Vietoj balto spausdinimo popieriaus galima naudoti senus laikraščius, žurnalus ar net spalvotą popierių“, - patarimais dalijasi Simona.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis