Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus: 3 svarbiausi žingsniai

Visi laukiame šilto oro, kad galėtume jaukiai pasilepinti terasoje. Svarbu ją apsaugoti nuo skilinėjimo, puvimo, mikrooganizmų ir pan. Džiugu, kad savo terasa tinkamai ir lengvai gali pasirūpinti kiekvienas – pakanka vadovautis šia aliejavimo instrukcija!

1. NUVALYKITE TERASĄ

Itin svarbu nuo terasos ar lauko baldų nuvalyti anksčiau naudotų aliejų likučius, susikaupusį purvą, dumblą, išnaikinti įsiveisusį pelėsį. Tai galite padaryti naudodami valymo priemonę TIKKURILA „Terassi-ja Kalustepesu“. 1 l valymo priemonės miltelius sumaišykite su 10 l vandens, palikite tirpalą pastovėti 15 minučių. Prieš naudodami tirpalą dar kartą išmaišykite. Valykite terasą teptuku ar voleliu. Užteptą tirpalą palikite veikti 15–30 min., tada šepečiu ar slėginiu purkštuvu paviršių kruopščiai nuplaukite vandeniu.

2. PASIRINKITE TINKAMUS ĮRANKIUS

Dažnai manoma, kad svarbiausia – tinkamai pasirinkti dažus, o įrankis ne toks ir svarbus. Tie, kurie yra išbandę kokybiškus įrankius, gali paprieštarauti šiai nuomonei. Tinkamos priemonės ne tik palengvina ir pagreitina darbą, bet ir užtikrina nepriekaištingą rezultatą. Pamirškite netolygiai padengtas lentas ar sunkų dažymą! Terasoms aliejuoti rekomenduojama rinktis Švedijos gamintojo specialią kempinę ANZA.

Su ja darbas bus kokybiškas – kempinė terasą padengia itin plonu ir tolygiu aliejaus sluoksniu, lengvai nuvalo perteklių. Ji ypač tinka spalvintam aliejui tepti ir nepalieka dėmių. Greitai ir su malonumu nualiejuosite visą terasą – platus pagrindas (23 cm pločio) vienu metu padengia dvi lentas.

Bus dar patogiau, jei naudosite teleskopinį kotą, – galėsite dirbti atsistoję. Be to, terasai aliejuoti galite rinktis medienai skirtą teptuką ANZA „Elite“. Teptuko galas smailėjantis, tad greitai ir lengvai pasieks terasos lentų tarpus. Lauko baldams aliejuoti rekomenduojame rinktis įkypą teptuką ANZA „Platinum“ – dažyti bus itin patogu!

3. ALIEJUOKITE

Įprastai medieną prieš aliejuojant reikia gruntuoti, tačiau pasirinkus aliejų TIKKURILA grunto neprireiks, tad sutaupysite laiko ir pinigų. Šį aliejų lengva naudoti, jis greitai džiūsta, paryškina natūralią medienos spalvą ir net iki trejų metų apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Galite rinktis rudą, pilką arba juodą medienos aliejų TIKKURILA „Valtti Plus Terassiöljy“, o, jei norite didesnės spalvų įvairovės, naudokite TIKKURILA „Valtti Puuöljy Akva“ – šis aliejus spalvinamas net 40 atspalvių.

Prieš naudodami aliejų gerai išmaišykite ir nuolat pamaišykite dirbdami. Tepkite tolygiais potėpiais, kad sluoksnis būtų vienodas. Vienu metu aliejuokite po 2–3 lentas. Denkite 1–2 sluoksniais, gerai įtrinkite, kad aliejus susigertų į medieną. Lauko baldus tepkite 1 sluoksniu. Būtinai nuvalykite aliejaus perteklių.

NEDARYKITE KLAIDOS!

Dažų ekspertas Audrius Dryžas pabrėžia, kad, norėdami nualiejuoti terasą kuo geriau, dažnai stengiamės tepti kuo storesniu sluoksniu, bet tada aliejus sudaro plėvelę, o ši ateityje ima luptis.

©Tikkurila nuotr.

KAIP TO IŠVENGTI? Nubraukite ir įtrinkite aliejaus perteklių po kelių minučių, kai šis įsigers. Beje, aliejaus pertekliaus susidarys gerokai mažiau naudojant specialų įrankį – kempinę ANZA, skirtą terasoms aliejuoti: ji tolygiai paskirsto aliejų ant paviršiaus.

Tikkurila nuotr.

Daugiau informacijos: www.tikkurila.lt

Užsakymo nr.: PT_77964337

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis