Nuotraukų koliažas

Svajojate savo rankomis pagaminti originalią ir ypatingą dovaną? Vertinate popierines nuotraukas ir jomis mielai papuoštumėte namų sienas? Turime puikią idėją, kaip dekoruoti gyvenamąją erdvę ir tuo pačiu atgaivinti malonius prisiminimus - pagaminkite rėmelių koliažą su nuotraukomis. Jis primins aplankytas vietas ir patirtus įspūdžius.

Tai gali būti dovana draugams, su kuriais išgyvenote daug smagių akimirkų ar keliavote į tolimus kraštus. Jei turite šeimą, į koliažą galite sudėti augančių šeimos narių nuotraukas, kuriose atsispindės jų vaikystė ir dabartis.

* Priemonės: karštų klijų pistoletas, kelionių suvenyrai, atvirutės, sagos, karoliukai, kaspinėliai, seni nuotraukų rėmeliai, nuotraukos, švitrinis popierius, medienos klijai, popierius ir pieštukas, norimos spalvos dažai, teptukas.

* Tema ir išdėstymas. Paieškokite senų nenaudojamų rėmelių. Jie turėtų būti panašaus pločio ir aukščio, nors galite derinti ir skirtingų dydžių rėmelius. Ant popieriaus lapo nusibraižykite koliažo planą. Kad būtų lengviau įsivaizduoti galutinį rezultatą, rėmelius norima tvarka galite išdėlioti ant lygaus paviršiaus.

Jei patinka kaimiškas stilius, rėmelių kraštelius suklijuokite zigzago forma. Kitas būdas - juos klijuoti šonais, kad išeitų vienas siauras ilgas rėmas, o nuotraukas sudėlioti chronologine tvarka. Tokiu atveju kiekviena nuotrauka bus vienodai svarbi ir atspindės aplankytas vietas, patirtus įspūdžius, bendražygius.

* Darbo eiga. Visus rėmelius nutrinkite švitriniu popieriumi, kol nebeliks senų dažų, o paviršius bus lygus. Tada suklijuokite rėmelius taip, kaip jums gražiausia. Kai išdžius, kiekvieną rėmelį kruopščiai nudažykite pasirinkta spalva. Juos galite dažyti ir keliomis spalvomis, tik jos turi derėti.

Jei jūsų nuotraukos juodai baltos, moderniai atrodys ryškia spalva nudažyti rėmeliai. Jei mėgstate vintažinį stilių, rėmelius padenkite vienu plonu dažų sluoksniu, o kai išdžius, pabrūžinkite kraštelius švitriniu popieriumi. Jei siekiate labiau išbaigto, solidesnio įspūdžio, užtepkite du dažų sluoksnius.

* Kitos idėjos. Norintys sentimentalesnės temos, gali įkomponuoti atvirutes, kaspinėlius, kitas prisiminimus keliančias smulkmenas (pavyzdžiui, autobusų bilietus). Juos klijuokite ant nuotraukų ar karštais klijais pritvirtinkite prie rėmelių kraštų.

Šiam rankdarbiui nereikia specialių įgūdžių, todėl jį gali pasidaryti kiekvienas. Tereikia tik trupučio pastangų ir fantazijos. Rėmelių koliažas ne tik išryškina nuotraukų grožį, bet ir papuošia kambarį. Šonais suklijuotų rėmelių kompozicija gali net vizualiai pailginti nedidelį prieškambarį. Temų pasirinkimas - begalinis. Jei nuspręsite šį darbelį padovanoti, tikrai pradžiuginsite tą, kam jis skirtas. Be to, tai puikus būdas senus daiktus prikelti naujam gyvenimui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis