Pasidaryk pats: staliukas ant ratų

Kartais namuose praverčia tokios smulkmenos, apie kurias net nepagalvotumėme. Tad staliukas ant ratų gali tapti ne tik žaviu aksesuaru, bet ir baldu, ant kurio gali apsistoti kava, knygos, rankinukas ar kitas daiktas, kuris anksčiau nerasdavo vietos.

Iš pažiūros tai niekuo neypatingas daiktas, tačiau patogus, neužimantis daug vietos ir, svarbiausia, kompaktiškas.

Ko reikės?

Medinės lentos;
Mažų ratukų;
Kelių medvarščių;
Dažų;
Grunto;
Švitrinio popieriaus;
Linjuotės;
Lipnios juostos dažymui;
Lako dažams.

Taip pat gali prireikti:

Lipnios folijos t.y. baltų lipdukų;
Džiovintuvo;
Peiliuko;
Acetono;
Šluostės acetonui.

Kaip padaryti?

Pirmiausia, žinoma, reikia tinkamos spalvos dažų, mažų ratukų ir pačios lentos. 

Prieš dažant medieną reikia pašiaušti. Po to, nudažyti arba nupurkšti medieną su gruntu 2 kartus (taip geriau kibs dažai) (3 pav.)

Vėliau dažyti norima spalva, geriausia po 2 kartus vienos spalvos: pirmiausiai staliukas dažytas geltona spalva, vėliau išmatuojamos baltų juostų vietos, priklijuojamos atitinkamo dydžio lipnios juostos, kad neužklijuotas vietas būtų galima nudažyti baltai. 

Tegul visi sluoksniai išdžiūsta. Vėliau galima nudažyti arba užpurkšti galutinai nudažytą paviršių su laku, o su medvarščiais prisukti ratukus.

Tačiau, jei kažkoks dažytas plotas yra netolygus, galima jį užklijuoti lipnia folija, kuri būna įvairių spalvų. Pavyzdžiui, panaudoti auksinės spalvos foliją.

Kalbant apie naudotą foliją, 10 foto parodyta kaip ji yra klijuojama, o jos išmatavimai beveik pritaikyti prie staliuko išmatavimų.

Tačiau, prieš klijuojant, reikia staliuką nuvalyti su acetonu, t.y. nuriebinti. Tada kruopščiai priklijuoti folijos kraštą prie staliuko kraštų, padžiovinti iš nedidelio atstumo su džovintuvu jau prisiklijavusią foliją ir išlyginti priklijuotą paviršių su kokiu nors kietu daiktu (pateiktame pavyzdyje buvo naudojama lustinė kortelė).

Kai visas plotas buvo užklijuotas balta folija, galima pamatuoti visus atstumus ir iš naujo nupiešti simetriškas linijas. Toliau tik tereikia su peiliuku išpjauti nereikalingas juostas ir jas nuplėšti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis