Perdirbk pats: kabantis žalumynų vazonas iš antrinių žaliavų

Kol vasara dar žydi visu pajėgumu ir, rodos, kad viskas auga it ant mielių, kiekvienam norisi turėti bent vieną paties užaugintą augalėlį. Jei neturite nei daržo, nei vietos ant palangės, gera išeitis - kabantys vazonai. Tai nedidelis akį džiuginantis žalios gyvybės lopinėlis, nuspalvinsiantis kiekvieną būstą.

Dabar prekybos centrų lentynos tiesiog lūžta nuo įvairių formų ir dydžių pakabinamų vazonų. Neretai jie parduodami jau su gėlėmis.

Tačiau jei pasigaminsite tokį vazonėlį savo rankomis, ne tik sutaupysite įvairių energijos išteklių, reikalingų naujų prekių gamybai arba plastiko bei stiklo perdirbimui, tačiau ir sukursite originalų daiktą, kuris kažkuo skirsis nuo visų kitų.
Taigi - pradedam!

Gamybos procesas

Tokiam kabančiam darželiui pasigaminti nereikia nei daug pastangų nei investicijų. Keli seni indeliai (gali būti plastiko indeliai nuo įvairių maisto produktų) ar stiklainėliai, kiek ūgtelėję daigeliai ar sėklos ir jūsų namai prisipildys žaliuojančios gyvybės.

Jums reikės: tvirtos virvutės, įvairiausių indelių, vazonėlių, stiklainių bei kitų sodinti tinkamų talpų, augalų sodinukų arba jų sėklų, dirvožemio bei žirklių.

Pirmiausia atkirpkite aštuonias lygias virveles. Jų ilgį reguliuokite pagal indo, kuriame sodinsite dydį bei kabinimo aukštį. Suriškite visas virveles tvirtu mazgu. Tuomet suporuokite jas po dvi ir visas poras suriškite vienodai nuo pagrindinio mazgo nutolusiu atstumu.

Imkite po vieną virvelę iš skirtingų porų ir vėl riškite jas vienodai nuo jungiančio mazgo nutolusiu atstumu po dvi. Kartokite šį veiksmą iki kol sukursite norimo dydžio tinklelį.

Į jau paruoštą tinklą dėkite indelį ir patikrinkite ar jis tvirtai laikosi naujame jūsų dirbinyje. Jei taip – mazgu sutvirtinkite laisvai paliktus tinklelio galus ir sureguliuokite norimą ilgi. Paruošus indui kabinti skirtą tinklelį galima pradėti sodinti.

Tokiame sode gali augti įvairiausi augalai pradedant gėlėmis, prieskoninėmis žolelėmis baigiant salotomis, špinatais ir kitomis lapinėmis daržovėmis, tad kokiu sodu puošite savo namus bus tik jūsų pasirinkimas.

Sodinant į stiklainėlius, arba kitus angos apačioje neturinčius indus, pirmiausia reikėtų įpilti šiek tiek smėlio bei akmenėlių, taip sukuriant natūralią drenažo sistemą, kuri padės palaikyti sveiką dirvožemio mikroklimatą.

Indeliams su skylute apačioje tai nebūtina.

Baigus sodinimo darbus, indelis su nauju augalėliu dedamas į tinklą ir kabinamas pasirinktoje vietoje. Toks kabantis sodas tai puiki daržo alternatyva mieste gyvenantiems žmonėms bei originali ir lengvai pagaminama namų puošmena kiekvienam, mėgstančiam sodininkystę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis