Terasa po žiemos sezono: svarbiausi žingsniai

Tam, kad terasa šiltąjį metų sezoną atrodytų kaip įmanoma geriau, pavasarį ateina metas įvertinti žiemos padarytus nuostolius ir apsitvarkyti. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip tai padaryti.

Pavasarinis medinės terasos atnaujinimas

Medinės terasos estetiškumas – nenuginčijamas, juk tai be galo natūrali, šilta ir jauki medžiaga. Tokioje terasoje gera lepintis saulės voniomis, leisti ramias savaitgalio popietes ir panašiai. Tačiau mediena yra kartu ir labai pretenzinga terasos medžiaga, nes ji nėra atspari nei drėgmei, nei UV spinduliams, nei grybeliui ar puviniui. Tad visai nekeista, kad tokia terasa reikalauja daugiau dėmesio bei priežiūros, nei kitos terasos.

Pavasarinis medinės terasos tvarkymas prasideda nuo jos apžiūros. Reikia patikrinti visą terasos struktūrą, dairytis išlindusių vinių, atsipalaidavusių terasos lentų, laiptų ar turėklų. Radus vieną iš šių problemų, ją reikia elimuoti tiesiog sukalant vinis, prisukant varžtus (kartais gali prireikti juos ir pakeisti). Susitvarkius su šiomis problemomis, terasą reikia gerai nušluoti ir nuvalyti specialiomis cheminėmis medžiagomis. Tada ateina metas ją švariai nuplauti. Plovimui, ypač senų terasų, rekomenduojama naudoti aukšto slėgio srovę ir specialų šepetį. Po to jos paviršių rekomenduojama atnaujinti – impregnuoti arba alyvuoti.

Shutterstock

Kaip dažnai atnaujinti medinę terasą, priklauso nuo to, kokiomis mežiagomis ji buvo padengta. Prastomis priemonėmis padengtą terasą gali tekti atnaujinti 1-2 kartus per sezoną, o kokybiškomis medžiagomis dengtas terasas gali tekti atnaujinti kas 2-3 sezonus. Bet specialistai dažniausiai rekomenduoja tai daryti kiekvieną pavasarį.

Shutterstock

Pavasarinis terasų plovimas

Kitas terasas (klotas plytelėmis arba plastikinėmis lentutėmis), kad jos atrodytų gražiai ir tvarkingai, pavasarį reikia kruopščiai išluoti ir nuvalyti. Plovimui patogu yra naudoti aukšto slėgio srovę, tačiau prieš tai darant, geriausia pasikonsultuoti su terasos medžiagų gamintoju (nes kai kurių akmens rūšių plovimui labiau tinka vanduo leidžiamas iš paprastos vandens žarnos).

Shutterstock

Lauko baldų priežiūra

Taip pat reikia neužmiršti pasirūpinti ir lauko baldais. Jeigu baldai per žiemą apsinešė purvu, dabar yra geras metas juos nuplauti. Pintiems, metaliniams, plastikiniams baldams nuvalyti pakanka karšto vandens ir švelnaus muilo. Kempinėle reikia gerai nutrinti visus nešvarumus, tada nuskalauti vandeniu ir leisti baldams visiškai išdžiūti. Jeigu ant metalinių baldų pastebėjote rūdžių, jas nušveisti reikia vieliniu šepečiu, taip pat galima pasitelkti rūdis neutralizuojančius gaminius.

Medinius baldus plauti galima skudurėliu sudrėkintu vandens ir ūkinio muilo tirpale arba tam naudoti specialius medienos valiklius. Tokius baldus kas kiek laiko reikia impregnuoti. Prieš impregnuojant, juos rekomenduojama patrinti švitriniu popieriumi, nes pašiauštas paviršius geriau įgeria impregnantą.

Shutterstock

Užbaigiamieji terasos „potėpiai“

Norint terasoje jaustis kuo geriau, labai svarbu, kad ji primintų mažą oazę. To galima pasiekti suteikiant jai ryškumo ir papildomo jaukumo. Vazonuose reikia pakeisti senas (vienmetes) gėles naujomis. Taip pat terasoje gražiai gali atrodyti kelios žvakės (galima įsigyti specialias žvakes, kurios atbaido uodus).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis