Naudingi ir netikėti aliuminio folijos panaudojimo būdai 2 dalis

Aliuminio foliją galima panaudoti ne tik kepiniams. Dalinamės antrąja straipsnio dalimi, o pirmąją galite rasti ČIA.

Apsaugos jūsų pyrago kraštus
Jūsų namuose kepamo pyrago kraštus nuo suskrudimo apsaugos ne kas kitas, o aliuminio folija – uždenkite kepinio kraštus jos juostomis. Ji neleis pyrago kraštams perkepti, kol visas pyragas normaliai iškeps.

Pasigaminkite išskirtinę pyrago formą
Iškepkite meškiuko formos gimtadienio tortą, per Valentino dieną – širdies formos pyragą, o per Kalėdas – eglutės formos kepinį. Iš aliuminio folijos galite pasigaminti pačių įvairiausių pavidalų kepimo formas – tiesiog iš tvirtos dvigubos folijos pagaminkite norimą pyrago formą ir įdėkite ją į didesnio formato pyrago formą.

Suminkštinkite rudąjį cukrų
Jeigu jūsų rudasis cukrus susimetė į gumulą, ankstesnį birumą atgauti jam padės ta pati aliuminio folija. Suvyniokite į ją cukraus gabalą ir kepkite iki 150 laipsnių Celsijaus įkaitintoje orkaitėje maždaug penkias minutes.

Padės papuošti pyragą
Neturite specialaus pyragų dekoravimo maišelio? Jokių problemų. Iš ypač tvirtos aliuminio folijos pasigaminkite tūbelę ir pripilkite į ją skysto glaisto. Privalumas čia dar ir tas, kad nereikės plauti konditerinio maišelio – kai baigsite dekoruoti pyragą, foliją tiesiog išmeskite.

Išsaugokite bandelių ir duonos šilumą
Norite iki pat vakarėlio ar pikniko išlaikyti šiltus orkaitėje keptus savo kepinius? Prieš dėdami juos į iškylų pintinę, suvyniokite į aliuminio foliją, o paskui – į rankšluostėlį. Folija atspindės šilumą ir kepiniai ilgai neatvės

Apsisaugokite nuo ledų lašėjimo
Jūsų mažyliai, valgydami ledus, neišsiteps savo drabužių ir visko aplinkui, jeigu prieš duodami ledų porciją jos apačią įvyniosite į aliuminio foliją. Tą patį galima padaryti ir su arbūzo riekele.

Apsaugokite mažylio čiužinį
Bet kuris prie naktipuodžio besipratinančio mažylio tėvas žino, kad kartais nutinka nelaimė. Kad tai nenutiktų lovoje, žinokite, jog čiužinį apsaugoti galima net neturint specialaus tam skirto paklotuko. Pirma, kelis aliuminio folijos lapus paklokite per visą čiužinio plotį, o paskui ant viršaus užklokite nemažą paplūdimio rankšluostį. Tada ant viršaus jau galima kloti patalynę.

Pasigaminkite indą ant grotelių kepamos mėsos riebalams surinkti
Kad riebalai iš mėsos nelašėtų ant kepimo anglių, iš poros sluoksnių tvirtos aliuminio folijos pasigaminkite vienkartinį indą jiems surinkti. Galite šį daiktą pasigaminti iš akies arba kaip modelį panaudoję apverstą kepimo indą (kai darbą baigsite, nepamirškite to indo išimti). Taip pat nepamirškite, kad jūsų iš aliuminio folijos pagamintas indas turi būti kiek didesnis nei ant grotelių kepamos mėsos gabalai.

Išvalysite kepimo groteles
Iškepus paskutiniam kepsniui, kol anglys dar karšti, užtieskite aliuminio folijos lakštu groteles, kad sudegtų maisto likučiai. Kitą kartą kepant beliks nuimti folijos lakštą ir lengvai nugramdyti pridegusius likučius.

Apšvietimas lauke bus ryškesnis
Galiniame kieme ar stovyklavietėje apšvietimas bus ryškesnis, jeigu už lemputės užkišite aliuminio folijos lakštą. Lakštą pritvirtinkite prie pagrindo, neklijuokite prie pačios lemputės.

Greitai pasigaminsite dangtį
Kai staiga prireikia ką nors uždengti, uždenkite dubenį aliuminio folijos lakštu, kraštus užspauskite.

Improvizuota keptuvė
Nesinori neštis į žygį keptuvę? Galite pasigaminti improvizuotą keptuvę: sulenkite aliuminio folijos lakštą perpus, kraštus apsukite aplink dvi išsišakojusias šakas, per vidurį palikite vietos maistui.

Kad nesušlaptų miegmaišis
Kad miegmaišis neprisigertų drėgmės, paklokite po juo aliuminio folijos lakštą.

Kad degtukai būtų sausi
Sena, kareivių išbandyta gudrybė – degtukų dėžutę įsukite į aliuminio foliją, kad žygyje nesudrėktų.

Žvejyboje
Niekaip nekimba žuvys? Apsukite aplink kabliuką aliuminio folijos taip, kad ji dengtų kabliuką ir judėdama kviestų žuvis.

Pasidarykite piltuvėlį
Nerandate piltuvėlio? Perlenkite perpus aliuminio folijos lakštą ir susukite piltuvėliu. Šis piltuvėlis dar geresnis už plastmasinį – jo plonas galas tilps į visas sunkiai prieinamas angas, pvz., į alyvos pylimo angą prie jūsų žoliapjovės variklio.

Pasidarykite dalininko paletę
Atplėškite lakštą aliuminio folijos, užsukite kraštus į viršų – ir štai jums dailininko paletę dažams maišyti. Jei norite prašmatnesnės paletės, apsukite folija kartono lakštą. O jei turite medinę paletę, apsukite ją foliją, tad nereikės kartą jos valyti.

Atspindėsite šviesą fotografuodami
Profesionalūs fotografai naudoja specialius reflektorius šviesai atspindėti tamsiose vietose. Jūs galite tiesiog apvynioti lentą aliuminio folija blizgiu paviršiumi į išorę. Galite pasidaryti norimo dydžio reflektorių, tačiau patogiausia pasidaryti reflektorių iš trijų lipnia juosta suklijuotų dalių, taip bus patogiau gabenti ir pastatyti.

Nublizgins chromuotus paviršius
Įvairius chromuotus paviršius – nuo vežimėlio, golfo lazdų ir pan. nublizginsite patepę riebalais ir pablizginę aliuminio folijos blizgiu paviršiumi. Jei kaip reikiant patrinsite, net rūdis pašalinsite. Beje, daugelis neva chromuotų naujų automobilių paviršių iš tiesų yra plastmasiniai, tad jų aliuminio folija netrinkite.

Kad nesudžiūtų dažai
Kad atidarytoje dažų dėžutėje nesudžiūtų dažai, pirmiausia iškirpkite apskritimą iš aliuminio folijos, tada giliai įkvėpkite, iškvėpkite į dažų dėžutę ir užsukite aliuminio folija. Anglies dioksidas išstums deguonį, dažai nesudžius.

Išklokite dažų indą voleliui
Tikras vargas išvalyti dažų indą, kuriame mirkėte volelį dažydami. Būtent todėl daugelis perka vienkartinius indus. Galite iškloti metalinį indą aliuminio folija – bus pigiau.

Dažant apsukite durų rankenas, kad jų neišteptumėte
Kai dažote duris, apsukite aliuminio folija durų rankenas, kad neišteptumėte jų dažais. Rankeną apsukite folija, paskui aštriu peiliu nupjaukite foliją prie pat durų – taip nudažysite visą plotą aplink rankeną.

Apsukite, kad neperdžiūtų teptukas
Ryt ryte toliau dažysite? Teptuko galite nevalyti, tiesiog nuspauskite dažus ir apsukite teptuką aliuminio folija, prie pagrindo apriškite gumine juostele. Galite folija apsuktą teptuką įdėti į šaldiklį, tik nepamirškite išimti valandą prieš dažymą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis