Kaip laikyti indų kempinėles ir šluostes, kad jos nesuplėktų

Vieni indus labiau mėgsta plauti šluoste, kiti – kempinėle, tačiau bet kokiu atveju indų plovimo priemones reikia kažkokiu būdu laikyti virtuvėje, kad jos negadintų estetinio vaizdo ar dar blogiau – nesuplėktų ir neimtų dvokti.

O jei šluostės jau pradėjo skleisti nemalonų kvapą, reiškia, jos buvo netinkamai laikomos.

Pateikiame patarimus ir idėjas, kaip jas laikyti tinkamai.

Tinkamo indų kempinėlių laikymo klausimas kažkam gali pasirodyti juokingas, bet tą akimirksnį, kai paėmus kempinėlę į rankas pajunti nemalonų kvapą, tikrai norisi sužinoti, kaip išvengti tokių situacijų.

Patariame šalia plautuvės pritaisyti nedidelį kabliuką, ant kurio galima būtų pakabinti išgręžtą skudurėlį. Jei toks variantas atrodo neestetiškas, šluostę galima laikyti po plautuve ant vamzdžio arba uždaroje lentynėlėje, kur jos nesimatytų ir ji negadintų interjero.

Taip pat praverstų kaskart po naudojimo šluostę išgręžti ir pakabinti at čiaupo arba ant plautuvės krašto.

Labai gera idėja laikyti šluostę inde su dezinfekuojančiu skysčiu. Į indelį įpilkite dezinfekuojančio skysčio ir laikykite jame šluostę. Retkarčiais indelį išskalaukite ir išplaukite – nebus jokio nemalonaus kvapo.

Parduotuvėse galima rasti specialių padėkliukų šluostėms ir kempinėlėms. Ko gero, kam nors būtent ši priemonė tiks labiausiai.

Jei teko susidurti su situacija, kai po vieno naudojimo šluostė taip išsitepa, kad jos neįmanoma išskalbti, pavyzdžiui, nušluosčius burokėlių sultis nuo stalo, tokiu atveju patariama naudoti vienkartines šluostes – jas galima patiems pasigaminti iš, pvz., senų marškinėlių.

Šildymo sezono metu dauguma šeimininkių išgręžtas šluostes kabina ant radiatoriaus, kad jos išdžiūtų ir neskleistų nemalonaus kvapo.

O jei jums labiau patinka kempinėlės, tada dar paprasčiau – kai kempinėlė pernelyg išsipurvina, tampa riebaluota ir nebeišplaunama, ją tiesiog galima pakeisti kita. Tarp kitko, kempinėlės galima drąsiai plauti kartu su indais indaplovėje.

Kempinėles geriausia laikyti ant padėkliuko, kokiame nors plastikiniame indelyje ar ant lėkštelės. Nereikėtų jos laikyti tokioje vietoje, kur visuomet drėgna. Kempinėles kaip ir šluostes galima laikyti inde su dezinfekuojančiu skysčiu.

Verta prie plautuvės pakabinti nedidelę lentynėlę iš grotelių, o po ja padėti padėkliuką, indą ar lėkštelę. Išgręžtą kempinėlę galima laikyti ant grotelių, o likęs vanduo lašės į padėkliuką.

Būna net specialių stovų kempinėlėms, tvirtinamų prie plautuvės krašto: kempinėlė bus plautuvėje, jos nesimatys ant darbastalio, bet ji nebus šlapia, tad nesuplėks.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis