Kaip džiovinti skalbinius, kad jie būtų sausi, gaivūs ir kvepiantys

Atrodytų, visi mokame išdžiovinti skalbinius, nes reguliariai tenka tai daryti. Kas gi čia tokio sudėtingo? Vis dėlto neatsižvelgus į kai kuriuos niuansus, kurių nežinome arba tiesiog nekreipiame į juos dėmesio, rezultatas netenkina – kambaryje per daug drėgmės, o parą jame džiūvę skalbiniai tapo kieti it mediniai. Pateiksime jums rekomendacijas, kaip ir ką teisingai daryti, kad skalbiniai išdžiūtų kaip priklauso – būtų sausi, gaivūs ir kvepiantys.

Idealiausiu atveju skalbinius reikėtų džiovinti lauke arba balkone, padžiautus ant virvės. Tačiau ne visi turi tokią galimybę. Ką daryti tokiu atveju? Nelieka kitos išeities, kaip įsigyti sulankstomą skalbinių džiovyklą, kurią prireikus galima būtų išskleisti kuriame kambario kampe ir padžiauti ant jos šlapius drabužius. Neretai tokiais atvejais skalbiniai neišdžiūva taip greit kaip norėtųsi ir dėl to kalta kambario temperatūra ir oro drėgnumas. Drėgnose patalpose skalbiniai džiūva net tris dienas, bet tokiomis sąlygomis išdžiūvę jie būna suplėkę, neatrodo iki galo sausi. Jei taip džiovinate skalbinius, derėtų dažnai vėdinti patalpas – ne šiaip praversti vadinamąją mikroventiliacijos angą, bet atidaryti langą plačiai.

Vertėtų pamąstyti apie džiovyklę – jei tik bute yra vietos tokiam prietaisui. Paprastai džiovyklė statoma šalia skalbimo mašinos, ji akivaizdžiai palengvina kalno skalbinių džiovinimą. Šiais laikais galima įsigyti ir skalbyklę su integruota džiovykle.

Fotolia nuotr.

Pigesnis variantas yra sulankstoma elektrinė skalbinių džiovykla, kuri yra jungiama į elektros tinklą ir padžiautus skalbinius išdžiovina daug greičiau. Ypač tokio prietaiso naudą pajusite žiemos metu – skalbiniai jau po kelių valandų bus visiškai sausi, o patalpa neatvės, kaip dažnai būna, kai joje ilgai džiūsta šlapi skalbiniai. Ant tokios džiovyklos galima greit išdžiovinti ne tik drabužius, bet ir patalynę ir rankšluosčius, kurie paprastai kambario temperatūroje džiūsta ilgiausiai.

Dar viena alternatyva yra drėgmės surinkėjas, kuris sumažina oro drėgnumą, todėl skalbiniai išdžiūva daug greičiau.

Sekmadienis Vilniuje
Sekmadienis Vilniuje
DELFI / Orestas Gurevičius

Kalbant apie sulankstomas džiovyklas, jas namuose reikėtų statyti tokioje vietoje, kur geriausia oro cirkuliacija, pavyzdžiui, prie lango.

Skalbinių nereikėtų prispausti spaustukais, nes jie glamžo drabužius ir neretai palieka įspaudus audinyje, geriau drabužius sulankstyti arba tiesiog pakabinti.

Jei yra pasitaikę atvejų, kad išdžiūvę skalbiniai skleidžia nelabai malonų kvapą, turėkite omenyje, kad džiaustyti skalbinius reikia iškart, kai jie išskalbiami. Kuo ilgiau šlapi skalbiniai gulės skalbyklėje, tuo daugiau nemalonaus kvapo sugers, ir jis gali neišsivadėti net po to, kai skalbiniai išdžius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis