Žingsnis po žingsnio: kaip montuoti tualeto rėmą

Šiais laikais moderniame vonios kambaryje jau nebekyla klausimas, ar naudoti pakabinamus keraminius santechnikos prietaisus. Potinkinių instaliacinių modulių naudojimas suteikia visas galimybes: pakabinamą WC puodą, bidė ar praustuvą galima lengvai ir greitai sumontuoti prie bet kokios konstrukcijos sienos sukuriant puikų vonios dizainą.

Lietuvos rinkoje šiuo metu galima įsigyti daugiau nei 10 skirtingų potinkinių sistemų gamintojų produktų, todėl šveicarų koncernas Geberit, prieš 50 metų sukūręs pirmąjį pasaulyje potinkinį bakelį ir šiais metais švenčiantis potinkinio bakelio jubiliejų, pateikia pagridines potinkinių modulių pasirinkimo ir montavimo rekomendacijas.

Kas svarbu, renkantis potinkinį WC rėmą:

Gamintojo patikimumas – rinkitės tik žinomo gamintojo, turinčio atstovybę Lietuvoje, gaminius. Taip nekils problemų dėl įsigytų produktų garantinio ir pogarantinio aptarnavimo.

Garantijos trukmė – svarbu atkreipti dėmesį, kokioms potinkinio bakelio dalims suteikiama garantija. Yra nemažai gamintojų, kurie deklaruoja 10 metų garantiją potinkinio bakelio sandarumui, tačiau funkcinėms dalims suteikia tik 2 metų garantija. Geberit visiems savo gaminiams be išimties suteikia 10 metų garantiją.

Atsarginių dalių tiekimas – į sieną montuojamiems gaminiams ypač aktualu, kiek ilgai gamintojas saugos atsargines dalis, kad, pasibaigus garantijos laikotarpiui, nekiltų problemų norint pakeisti potinkinio WC bakelio pripildymo vožtuvą ar tarpines. Geberit suteikia 25 metų atsarginių dalių tiekimo garantiją visiems savo gaminiams.

Potinkinis bakelis – tik iš vientiso polietileno (PE). Dauguma pigių potinkinių bakelių gaminami iš kelių dalių suklijuojant kelis komponentus, bet ypač patikimi potinkiniai bakeliai gaminami tik iš vienos medžiagos (PE), naudojant išpūtimo technologiją.

Vandens nuleidimo mygtukų pasirinkimas. Prie savo potinkinių bakelių Geberit siūlo daugiau kaip 200 skirtingo dizaino, medžiagiškumo ir spalvų mygtukų.

Sunaudojamo vandens kiekis. Ypač inovatyvūs Geberit Sigma UP320 potinkiniai bakeliai veikia 4,5/3 l režimu. Šie gaminiai taip pat gavo aukščiausią naujosios ES vandens naudojimo klasifikacijos sistemos WELL įvertinimą.

4 potinkinių rėmų montavimo žingsniai

1. Vonios kambaryje prie mūro sienos įrengiame lengvos konstrukcijos instaliacinę sienelę, kurioje tilps visi potinkiniai moduliai, vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai. Instaliacinės sienelės įrengimas užtikrina gerą triukšmo izoliaciją, taip pat palengvina vonios kambario rekonstrukciją ateityje.

2. Prie metalinių arba medinių statramsčių montuojame potinkinius modulius pasirinktiems sanitariniams prietaisams: WC puodui, praustuvui, bidė ir t.t. Svarbu užtikrinti, kad potinkiniai moduliai būtų pritvirtinti ir prie grindų, ir prie metalinių statramsčių naudojant komplekte pridėtus tvirtinimo varžtus.

3. Kai potinkiniai moduliai sumontuoti ir pritvirtinti, prijungiame nuotekų ir vandentiekio vamzdžius, o lengvos konstrukcijos sienelę užpildome izoliacine medžiaga (pvz. akmens vata) – tai ypač pagerina triukšmo izoliaciją.

4. Paskutinis žingsnis – gipso kartono plokščių montavimas ir plytelių klijavimas. Būtina žinoti, jog ant potinkinių modulių minimalus gipso kartono plokščių storis turėtų būti ne mažiau 18 mm, o Geberit rekomenduoja naudoti 2 x 12,5 mm gipso kartono plokštes. Išklijavus plyteles ir montuojant pakabinamą WC puodą ir bidė, būtina neužmiršti sumontuoti ir garso izoliacinę tarpinę.

Užsakymo nr.: PT_72863244

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis