Tobuli balinimo būdai: tiks ir nėriniams, ir itin ploniems audiniams

Marmurinė, lelijų, cukraus balta – šios spalvos variantų būna pačių įvairiausių. Daugelis sutiktų, kad labai malonu vilktis akinamai baltus drabužius. Vis tik lygiai taip pat, kaip pavasarį tirpsta ir netenka savo nuostabumo sniegas, taip ir balti drabužiai laikui bėgant tampa gelsvoki ir pilkšvoki.

Taigi laikas išsiaiškinti, kaip balinti drabužius net ir iš ploniausių ir švelniausių audinių. Šie patarimai tiks net ir trapiesiems nėriniams jų nesugadinant. Dar vienas šių balinimo metodų privalumas – juos galima naudoti tais atvejais, kai norite iš anksto užkirsti kelią geltonumų atsiradimui. Jei kiekvieną kartą skalbsite naujutėlaitį baltą komplektą panaudodami vieną iš šių priemonių, dar ilgai galėsite džiaugtis sniego baltumo drabužiais.

Kaip išbalinti drabužius?

Visi šie balinimo metodai negadina audinių, todėl galima ramiai taikyti juos brangiems nėriniuotiems apatiniams, nes jų tikrai nesugadinsite, o štai dėmės ir pageltimai dings kaip baisus sapnas.

Balinimas citrinų sultimis

Citrinų sultys padės susidoroti su riebalų ir prakaito dėmėmis, atnaujins drabužių spalvą. Be to, ši priemonė suteikia nuostabaus gaivos aromato.

Jums prireiks:
250 ml citrinų sulčių;
2 l vandens.

Naudojimas
Vandenį užvirinti, supilti į jį citrinų sultis. Citrinų tirpalą atvėsinti iki temperatūros, tinkamos švelniems audiniams skalbti. Daiktus mirkyti tirpale 2 val. Po dviejų valandų drabužius iš tirpalo ištraukti, dar kartą apdoroti problemines vieta citrinų sultimis. Dėti skalbinius į skalbimo mašiną ir nustačius įprastinį režimą skalbti naudojant miltelius.

Balinimas druska

Druska padės išbalinti apykakles, rankogalius ir susidoroti su įsisenėjusiomis dėmėmis.

Jums prireiks:
1 šaukšto druskos;
pusės citrinos sulčių.

Naudojimas
Iš druskos ir citrinų sulčių paruoškite vientisą pastą. Priemonės dėkite ant probleminių plotų. Palikite daiktus 30 min., o tada išskalbkite įprastai.

Balinimas baltu actu

Actas ne tik padės įveikti dėmes, bet ir dezinfekuos audinį, pašalindamas visus kvapus. Baltasis actas – itin stipriai veikianti vandenį minkštinanti priemonė.

Jums prireiks:
250 ml baltojo acto;
2 l karšto vandens.

Naudojimas
Actą skieskite karštu vandeniu. Daiktus šiame tirpale mirkykite 8 valandas.
Išskalbkite daiktus įprastai, o skalbimo metu į minkštiklio skyrių supilkite pusę stiklinės acto: vanduo taps minkštesnis ir bus pasiektas dar geresnis rezultatas.

Balinimas apelsinų ir citrinų žievelėmis

Šis unikalus būdas – tai drabužių balinimas ir aromaterapija kartu.

Ingredientai:
5 citrinų, apelsinų ir mandarinų žievelės;
2 l vandens;
2 šaukštai vandenilio peroksido.

Naudojimas
Dėkite citrusinių vaisių žieveles į vandenį ir užvirinkite. Nuovirą perkoškite per sietelį, supilkite vandenilio peroksidą. Daiktus pamerkite į citrusinį nuovirą 2 val., tada išskalbkite įprastai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis