14 daiktų, kuriuos visą gyvenimą neteisingai valėte

Tėvai išmokė mus valyti daiktus, jie šito išmoko iš savo tėvų. Na, ir taip toliau. Valome taip, kaip visada buvo valoma. O jei pasakytumėme, kad iš kartos į kartą perduodamos valymo žinios klaidingos? Ne iš esmės klaidingos, tiesiog galima valyti veiksmingiau, taip, kad tam reikėtų skirti mažiau laiko, o namai būtų švaresni. Štai, 14 daiktų, kuriuos iki šiol valėte neteisingai.

1. Pjaustymo lenta

Plovimo skysčiai valymo lentoms netinka. Į medinių pjaustymo lentelių plyšelius gali patekti maisto likučių, taigi labai svarbu kruopščiai išvalyti pjaustymo lentą. Perpjaukite perpus citriną ir paimkite žiupsnelį rupios druskos. Citrinos pusele ir druska pašveiskite pjaustymo lentą, o tada nuplaukite muilu ir vandeniu.


2. Sausainių kepimo skarda

Indų plovimo skysčiu sunku išplauti prikepusius trupinius. Sumaišykite ketvirtadalį sodos su vandenilio peroksidu, pasigaminkite pastą ir ištrinkite ja kepimo skardą. Palikite kelioms valandoms, o paskui nuplaukite su vandeniu.


3. Dušo galvutė

Įpilkite į polietileno maišelį acto, apriškite maišelį aplink dušo galvutę ir palikite valandai. Paskui nuvalykite šlapia kempinėle – dušo galvutė spindės kaip nauja.


4. Čiužinys

Čiužinį sunku išvalyti, kita vertus, taip neturi būti. Pirmiausia išsiurbkite čiužinį. Paskui apibarstykite visą soda, palikite kelioms valandoms, o tada vėl išsiurbkite. Ir viskas.


5. Sūrio tarka

Kad žinotumėte, kiek kempinėlių sudilinau, plaudama sūrio tarką. Yra pažangesnių būdų. Kai sutarkuosite sūrį, paimkite bulvę ir tarkuokite. Bulvėse esanti oksalo rūgštis greitai nuvalys tarką.


6. Mikrobangų krosnelė

Nereikia šveisti mikrobangų krosnelėje pridegusių maisto likučių. Įpilkite į dubenį vandens ir acto, bent pora minučių pakaitinkite mikrobangų krosnelėje. Krosnelė prigaruos ir jūs be vargo pašalinsite visus maisto likučius.


7. Žaislai

Vienas vargas rankomis plauti vaikų žaislus. Yra paprastesnis būdas. Sudėkite visus plastmasinius žaislus į indaplovę ir išplaukite (tik žiūrėkite, kad neišsilydytų).


8. Kavos virimo aparatas

Kai kava pasidaro nebeskani, metas išvalyti kavos virimo aparatą. Vandens indą iki pusės pripilkite vandens, pusę – acto. Tuomet įjunkite aparatą, netrukus išjunkite, palikite valandai, o tada vėl įjunkite. Skystį išpilkite, įpilkite švaraus vandens ir įjunkite aparatą. Pilkite švaraus vandens ir junkite aparatą kelis kartus, kol nebesijaus acto kvapo.


9. Ketaus keptuvės

Įsivaizduokite – dar yra žmonių, kurie valo ketaus keptuves indų plovimo skysčiu ir vandeniu. Iš tiesų reikia pašveisti keptuvę su druska, įpylus truputį vandens. Paskui keptuvę iššluostykite, patepkite aliejumi ir padėkite iki kito kepimo.


10. Paveikslai

Tikrai nereikia palikti paveikslų dulkėti. Patrinkite paveikslą bandelės ar duonelės pusele – surinksite visas dulkes.


11. Trintuvas

Išsukate trintuvą dalimis ir plaunate? Galite patinginiauti. Nuskalaukite galvutę vandeniu, tada įpilkite į indą karšto vandens, įpilkite truputį indų plovimo skysčio ir įjunkite. Paskui nuskalaukite švariu vandeniu, ir jūsų trintuvas švarus.


12. Dantų šepetėlis

Dauguma žmonių reguliariai nevalo dantų šepetėlio. O jį reikia reguliariai valyti. Įpilkite į puodelį acto ir įmerkite dantų šepetėlį. Palikite kelioms valandos mirkti, po jų dantų šepetėlis bus švarus.


13. Skrudintuvas

Iš išorės pašveiskite skrudintuvą druskos ir vandens mišiniu. (O iš vidaus? Kai kurie modeliai turi ištraukiamus stalčiukus, tad ištraukite ir iškratykite trupinius.)


14. Orkaitė

Ilgiausiai šveičiate orkaitę? Gana vargti. Susimaišykite pastą iš sodos ir vandens, tuomet kempine ištepkite pasta visą orkaitės vidų. Tada išpurkškite orkaitę actu ir išvalykite drėgna šluoste. Na o tada 20-iai min. įjunkite orkaitę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis