Rankas šalin: 10 dalykų, kurių svečiui geriau neliesti

Neretai svečio ir svečius priimančio asmens vaidmenyje elgiamės visiškai skirtingai: kai priimame svečius, norime, kad jie jaustųsi kaip namuose, parodome, kur sudėti indai, įduodame į rankas nuotolinio valdymo pultą, jei per karšta, raginame įjungti ventiliatorių. Vis tik tapę svečiais kitų asmenų namuose laikomės visiškai kitokių taisyklių.

Štai keli esminiai principai, kurių privalu laikytis atsidūrus kitų žmonių namuose, rašo apartmenttherapy.com. Svarbu nepamiršti, kad jei nebuvote paragintas šias taisykles laužyti, turėtumėte šiuos principus gerbti ir jų būtinai laikytis. Taigi štai sąrašas vietų namuose, prie kurių svečias neturėtų artintis.

Šaldytuvas

Tiek pats šis buities prietaisas, tiek ir visas jo turinys.

Šildymo ir vėdinimo sistemos

Žinoma, galite mandagiai užsiminti, kad sukaitote ar jus šiek tiek vėsu, tačiau jokiais būdais nesiimkite savarankiškai negavę leidimo reguliuoti temperatūros patalpoje.

Kompiuteris

Dauguma mūsų šiais laikais skubiems reikalams tvarkyti turi išmanųjį telefoną. Jei vis tik jums reikalingas kompiuteris, būtinai paklauskite prieš pasinaudodami svetimu.

Nuotolinio valdymo pultas

Jei pultas jums nebuvo įteiktas, rekomenduojama televizorių, garso sistemą ar kitus elektronikos prietaisus palikti ramybėje.

Naminiai gyvūnai

Bent jau nedarykite to negavę leidimo. Juk gyvūnai vis tik yra gyvūnai. Sunku iš anksto nuspėti jų temperamentą, kurias jų kūno dalis patartina liesti, o kurių geriau glostyti nederėtų.

Laiptai į antrą aukštą

Jei svečiams skirta erdvė ir vonios kambarys įkurdinti pirmame namo aukšte, nėra jokio poreikio lipti į antrą aukštą ar leistis į rūsį, jei tik nebuvote kviečiami ten apsilankyti.

Lova

Jei svečiuojatės studijos tipo bute su atvira lova, nesisėskite ant jos, jei tik matote tinkamesnę vietą.

Kosmetinės priemonės

Be jokios abejonės, jums gali prireikti muilo rankoms nusiplauti. Vis tik svarbu nepamiršti, kad vonios kambarys – tai ne viešbutis. Prieš pasinaudodami asmeninėmis namų šeimininko priemonėmis, būtinai paklauskite leidimo.

Tualetinis popierius

Savaime suprantama, jo gali prireikti. Vis tik jei tualetinio popieriaus ritinėlis padėtas tam tikroje vietoje ar užfiksuotas tam tikru būdu, pasistenkite pasinaudoję viską palikti taip, kaip radote. Svarbu nepamiršti, kad neretai žmonės tualetinio popieriaus ritinėlius laiko keistokose vietose, tačiau dažniausiai tam yra paaiškinimas (vaikai ar naminiai gyvūnai).

Vaistinėlė

Tenka pripažinti, kad nėra jokios pateisinamos priežasties lįsti į bičiulio vaistų dėžutę ar spintelę. Žinoma, pasitaiko ekstrinių situacijų, tačiau visais kitais atvejais patartina laikytis nuo vaistų spintelių ir dėžučių atokiau.

Tiesa, šios taisyklės neturi nieko bendro su senais ir labai artimais draugais. Tokiais atvejais iš tikrųjų galite jaustis kaip namuose, nes jus vienija bendra istorija, o leidimas viską imti ir dėl nieko neklausti buvo duotas dar prieš daugybę metų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis