Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Pasak statybinių prekių įmonės „Arpekas“ vadovo Rimvydo Pašiušio, vasara – tinkamas metas statyboms pradėti. O prieš imantis veiksmų itin svarbu įvertinti savo biudžetą.

„Užsiimti statybomis vėlyvą rudenį ar žiemą tiesiog nelogiška ir nepatartina dėl kritulių ir žemos temperatūros. Todėl, namo dokumentų tvarkymu, patartina, susirūpinti šaltuoju sezonu. Vos jam pasibaigus, galite startuoti su namo pamatų darbais. Žinoma, prieš pradedant statybas, įvertinkite savo biudžetą, nuspręskite koks namo tipas: 1 ar 2 aukštų. Be abejo, atlikite grunto tyrimus.
Šie faktoriai lems ir medžiagų pasirinkimą. Tai svarbus ir atsakingas procesas, nuo kurio priklauso: namo vertė, ilgaamžiškumas, ekologija, namo energetinė klasė (A, A+, A++)”, - pasakojo R. Pašiušis.

Eksperto teigimu, stogas – vienas esminių statybų etapų. O jo danga darys įtaką namo vertei.
„Niekam neturėtų kilti abejonių, kad keraminės čerpės yra pati geriausia stogo danga. Ji ne tik pati ilgaamžiškiausia, tačiau neleidžianti namui nuvertėti. Šios pasirinkimas – itin svarbus. Kalbant apie ekologiją, ši stogo danga priskiriama ekologiškiems gaminiams, nes gaminama iš natūralaus molio. Be to, čerpės pasižymi savo estetiškumu. Ji pati populiariausia Vakarų šalyse, o ši tradicija skverbiasi ir į Lietuvą.

Beje, keraminės čerpės turi neribotą tarnavimo laiką. Daugelis žymių čerpių gamintojų teigia, jog jei čerpė atlaiko pirmus 10 tarnavimo metų – ji bus amžina. Žinoma, tą lems čerpių gamintojas, dydis ir spalva”, - dėstė ekspertas.

Kitas žingsnis, pasak statybų eksperto, lemiančių namo ilgaamžiškumą – namo fasadas ir jo apdaila. Daugelio pasirinkimu vis dažniau tampa klinkerio plytos ir plytelės.

„Kaip ir stogo čerpės, taip ir namo fasadas bei apdaila neabejotinai didina namo vertę ir neleidžia jei kristi. Ką jau kalbėti apie estetiką ir ilgaamžiškumą. Apmūrijant namo fasadą klinkerio plytomis, ne tik išryškinamas ir papuošiamas namo fasadas, bet padidinamos namo termoizoliacinės savybės. Be to, jis namui suteikia išskirtinumo.

Vertės namui, pasak R. Pašiušio, pridės ir aplinka. Tad kokybiškos trinkelės – dėmesio verta investicija. „Klinkerio trinkeles suteikia kiemui daugiau prabangos, yra ilgaamžiškesnės ir tvirtesnės. Kaip ir visi klinkerio produktai, šios pasižymi mažu drėgmės įgeriamumu ir atsparumu šalčiui. Jos nereikalauja jokių specialių priežiūros priemonių – yra lengvai valomos. Švariam paviršiui palaikyti, iš esmės, pakanka tik lietaus.

Be abejo, tai yra estetika, patvarumas ir patikimumas: pasirinkus tokį produktą išgaunamos įvairios dailios plokštumos, spalvų bei atspalvių įvairovė. Derinant įvairių formatų trinkeles tarpusavyje sukuriami netikėčiausi grindinio ornamentai, „kiliminiai raštai”. Tiesa, tokia lauko ir aplinkos puošyba niekuomet neišeis iš mados, o namo vertę tik pakels”, - dėstė R. Pašiušis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis