Kaip skalbiant rankomis nesugadinti liemenėlių

Kiekvienos moters garderobe yra apie dešimt ar daugiau liemenėlių. Kokių tik jų nebūna – sportinių, kasdieniam nešiojimui, puošnių komplektų, žieminių, vasarinių.

Gražios, kokybiškos liemenėlės nepigiai kainuoja, jas reikia mokėti išskalbti, priešingu atveju jos greitai susidėvės.

Skalbimas rankomis

Netinkamai skalbiamos liemenėlės ne tik negražiai atrodys, susidėvės audiniai, bet ir liemenėlė deformuosis, todėl bus nepatogu ją nešioti. Todėl labai svarbu tinkamai skalbti liemenėles. Pateikiame jums patarimų, kaip tinkamai skalbti rankomis liemenėles, kad jos ilgai tarnautų.

Prieš skalbiant pažiūrėkite į etiketę, kokia skalbimo temperatūra rekomenduojama. Įprastai skalbimo temperatūra būna ne didesnė nei 40 laipsnių.

1. Pripilkite į kriauklę ar dubenį šilto vandens, įpilkite 2 šaukštus vaikiško šampūno. Paskui pamerkite liemenėlę į vandenį ir palikite pamirkti 5–10 min, nešvarų vandenį nupilkite, praskalaukite liemenėlę švariame vandenyje. Skalaukite, kol vanduo nebus visiškai švarus.

2. Jei liemenėlė neišsiplovė, reikia dar kartą perplauti švariame muiliname vandenyje, o tada vėl išskalauti švariame vandenyje. Jei yra nešvarių vietų, jas galima pamuiluoti ir patrinti dantų šepetėliu.

3. Petnešėles irgi plaukite dantų šepetėliu. Jų neištemkite. Skalbiant petnešėles svarbiausia – nepersistengti. Jei petnešėlės papuoštos siuviniais, akmenėliais, plaukite iš priešingos pusės.

4. Jokiu būdu negręžkite liemenėlės, nes galite pakenkti formai. Įdėkite liemenėlę tarp dviejų rankšluosčių, tada švelniai paspauskite, bet negręžkite.

5. Jei liemenėlė labai nešvari, ją galima pora valandų pamirkyti muilo tirpale. Paskui į 3 l vandens reikia įberti 1 šaukštelį sodos.

6. Liemenėlės niekada nedžiovinkite automatinėje džiovyklėje – aukšta temperatūra kenkia audinio elastingumui, todėl liemenėlė greičiau susidėvi, praranda formą. Geriausia džiovinti ant grotelių ar pakabinus ant kabliuko. Arba galima padėti ant stalo.

7. Skalbti liemenėlę reikia tris kartus ją užsisegus, o karštą vasaros dieną ar po sporto – po vieno karto.

Patarimas
Visas liemenėles geriau nešioti ne ilgiau dienos. Po dienos liemenėlė turi pailsėti bent parą. Tada audiniai atgauna savo formą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis