Netikėti indaplovės tablečių panaudojimo būdai buityje

Kartą išsiblaškęs vienos mano draugės vyras nupirko visai ne tas indaplovės tabletes. Jos netiko pagal dydį, tiesiog netilpo į specialų skyrelį, į kurį reikia dėti vertinguosius cheminius luitus. O priemonė juk brangi. Išmesti visą pakuotę tablečių, nupirktų už pasakiškus pinigus, draugei nekilo ranka. Tačiau sumanioji draugė nepasimetė. Kažkada ji buvo perskaičiusi viename madingame moteriškame žurnale, kad geriausios indaplovių tabletės gali pasitarnauti skirtingiems tikslams. Jos viską puikiai išplauna, net pačius purviniausius dalykus.

Pasidalinsime jos atradimais, gal ir jums pravers.

Orkaitės valymas

Orkaitė išsipurvina akimirksniu. Valyti šią mūsų ištikimą pagalbininkę būna labai sunku ir galiausiai ne visada būname patenkinti rezultatu – ant jos paviršiaus vis vien lieka nešvarumų. Netgi naudojant specialias brangias ir nepaprastai stiprias priemones su skruzdžių rūgštimi, tobulo rezultato išgauti nepavyksta. Nesibaiminkite, net jei orkaitė primena pragarą. Įveikti purvą padės indaplovės tabletė: sutrinkite ją į miltelius, ištirpinkite šiltame vandenyje ir imkitės valymo. Nepamirškite apsaugoti rankų odos pirštinėmis. Kadangi tabletės labai koncentruotos, jos labai greit įveikia nešvarumus.

Svarbu! Baigę valyti, kruopščiai iššluostykite visus orkaitės paviršius šlapia kempinėle, kad neliktų cheminių medžiagų nuosėdų.

Kepimo skardų valymas

Ko gero tai pats nešvariausias daiktas namuose (po orkaitės, žinoma). Bet nenusiminkite – daug vargo ir maisto mačiusi kepimo skarda gali atrodyti kaip nauja! Įpilkite į ją karšto vandens, tada įberkite sutrupintą indaplovės tabletę. Palikite indą mirkti visa naktį. Ką rasite ryte? Absoliučią spindinčią švarą, pažadame.

Vėlgi, nepamirškite kruopščiai išplauti indo. Indaplovės tabletes galima vadinti virtuvės cheminiu ginklu, todėl būtina gausiai ir kruopščiai nuskalauti jos likučius, kad ant indų neliktų nuodų.

Audinių balinimas

Tirpalas, pagamintas iš indaplovės tabletės ir šilto vandens, gali stebuklingai išbalinti baltus audinius, išnaikinti net įsisenėjusias dėmes. Atsargiai: stebuklingame tirpale galima mirkyti tik baltus audinius, nes spalvoti išbluks.

Šis tirpalas padės ir nutikus vienam iš nemaloniausių dalykų, kurie galimi skalbiant. Raudona kojinė netyčia pateko į skalbyklę, kai joje skalbėme baltus marškinėlius. Nelemtoji kojinė išbluko, ir marškinėliai įgavo purvinai rožinę spalvą...

Nenusiminkite, dabar turite galimybę sugrąžinti buvusį baltumą! Užmerkite daiktus nakčiai koncentruotame tirpale, pagamintame iš tabletės. Priemonė veikia puikiai, rekomenduojame.
Sienų valymas

Jei ant sienų yra riebalų dėmių, taip pat padės tirpalas, pagamintas iš indaplovės tabletės. Taip pat ši priemonė pašalins spontaniško vaikų meno rezultatus: įveiks ir kreidą, ir flomasterius. Svarbiausia sąlyga gana paprasta: sienos turi būti nudažytos plaunamais dažais, tada šis procesas bus be nuostolių.

Skalbyklės valymas

Indaplovės tabletė išvalys skalbyklės būgną, taip pat įveiks kalkių nuosėdas ir išdezinfekuos skalbyklę. Specialistai rekomenduoja 1 kartą per mėnesį įjungti skalbyklę be skalbinių ilgo skalbimo aukštoje temperatūroje režimu, į skalbimo priemonės skyrelį įdėjus indaplovės tabletę (galima netgi dvi). Ši paprasta manipuliacija gerokai prailgins buitinės technikos galiojimo laiką.

Plastiko valymas

Plastikiniai sodo baldai, šezlongai, vaikiškos sūpynės: viskas, kas nuolat būna lauke, greitai ir beviltiškai susipurvina. Bet tirpalas iš stebuklingos tabletės susidoros net su pačiomis sudėtingiausiomis užduotimis! Jokių dėmių nuo paukščių išmatų ant plastikinių kėdžių, jokių dulkių apnašų. Baldai atrodys kaip nauji!

Tamsių apnašų valymas nuo indų

Užtenka tiesiog užpilti puodelius, stiklines, arbatinukus ir kavinukus šiltu vandeniu, tada suberti į jį sutrupintą indaplovės tabletę. Nereikės nieko trinti: po kelių valandų apnašos visiškai išnyks. Tereikės tik nuskalauti priemonės likučius.

Metalo valymas

Stalo įrankiai spindės, jeigu užmerksite juos porai valandų indaplovės tabletės tirpale. Taip pat šis sodrus tirpalas padės sugrąžinti blizgesį bet kokiems kitiems metaliniams gaminiams.

Plastikinių indų valymas

Plastikiniai indai pasižymi nemalonia savybe – jie sugeria maisto kvapus. Norėdami kvapus panaikinti, galite naudoti tą patį tirpalą. Tokiu pačiu būdu galima panaikinti ir kitų plastikinių talpų kvapą – pavyzdžiui, šiukšlių kibiro.

Unitazo valymas

Sutrupintą indaplovės tabletę suberkite į unitazą ir palikite nakčiai. Ryte jus priblokš baltumas ir švara. Viskas atrodys taip, lyg mažyčių, bet labai kruopščių valytojų komanda trynė kiekvieną unitazo milimetrą, kol jūs sapnavote sapnus.

Patarimas

Nėra žinoma, kokios indaplovių tabletės yra geriausios. Nepriklausomai nuo to, kokias jas naudojate, dažnai nusitinka viena problema: skalbimo ciklo metu tabletė nespėja ištirpti. Apmaudu: vanduo ir elektros energija išeikvoti, o indus vis vien tenka skalauti ar net perplauti rankomis.
Tam, kad nebūtų apmaudu, reikia teisingai sukrauti indus į indaplovę. Dažniausiai priežastis yra ta, kad aukštos lėkštės uždengia vandens įpurškimo sistemą, todėl tabletės ir neištirpsta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis