Kaip atnaujinti apdulkėjusį ir apibraižytą lagaminą

Pasiruošimas artimai ar tolimai kelionei visada teikia džiaugsmą – kuriame planus, ką norime pamatyti, patirti ir paragauti. Į kiekvieną kelionę reikia vežtis būtiniausių daiktų, todėl neapsieiname be lagamino. Kadangi lagaminas yra neatskiriama kelionės dalis, reikėtų patikrinti jo būklę, nes labai tikėtina, kad prieš kelionę juo reikės pasirūpinti.

Net jei lagamino nenaudojote ilgą laiką ir jis gulėjo pamirštas drabužinėje, ant jo galėjo susikaupti dulkių.

Jei jūsų lagaminas iš minkštesnės tekstilės, apvilktas audiniu, patogiausia jį valyti šerių šepečiu. Sausu šepečiu patrinkite lagaminą iš visų pusių – taip nuvalysite į jį įsigėrusias dulkes. Taip valant, dulkės pakils į orą ir gali nusėsti ant kitų paviršių, todėl geriausia lagaminą valyti lauke arba šiam tikslui naudoti dulkių siurblį, uždėjus baldų valymui skirtą antgalį. Jei lagaminas išteptas, dėmėtas, dėmes galite pavalyti skysčiu, pagamintu iš vandens ir indų plovimo priemonės.

Labai veiksmingas būdas atšviežinti lagamino vidų – apibarstyti vidų soda ir palikti kuriam laikui, kad ji sugertų visus kvapus. Po to surinkite sodą dulkių siurbliu – lagamino vidus bus akivaizdžiai gaivesnis ir švaresnis. Jei šis būdas nepadėjo ir lagamino vidus skleidžia nemalonų kvapą, pasigaminkite priemonę iš vandens ir acto, išpurkškite lagamino vidų ir palikite išdžiūti.

Kietus plastikinius ar kitos medžiagos lagaminus, kurie prarado išvaizdą ne nuo dulkių, o dėl apibraižymų, labai patogiai nuvalysite drėgnomis servetėlėmis. Plastmasinį lagaminą galima atnaujinti, įbrėžimus patrynus trintuku arba dantų pasta. Indų plovimo skystį atskieskite šiltu vandeniu, sumirkykite šluostę ir apvalykite lagamino paviršių, o ratukus ir kitas plastikines detales nuvalykite kempinėle. Tokį patį skystį galima naudoti ir kai reikia atšviežinti audinį lagamino viduje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis