Pozityvus interjeras - prieglobstis nuo blogų emocijų

Ar žinote, kodėl maži vaikai taip džiaugiasi, dovanų gavę spalvotų pieštukų, ir iškart puola piešti? Tikriausiai todėl, kad gali sukurti savo pasaulį - tokį, kuriame jiems jauku ir gera. Suaugę mes su džiaugsmu kuriame savo namus - tokius, kuriuose galėtume pasislėpti nuo visokių gyvenimo negandų.

1. Šiltų spalvų gama

Saulėtos spalvos (geltona, raudonai oranžinė) suteikia žvalumo, gyvybingumo, net jei už lango žvarbus rytas. Tegu oranžinės užuolaidos arba citrininiai patalai taps pavasariniais vitaminais – šiltų spalvų gama stimuliuoja mūsų nervų sistemą ir smegenis.

Šių metų spalva – šilto atspalvio geltona, dar vadinama mimozų atspalviu. Taigi geltona spalva ne tik suteikia jaukumo namams, bet ir yra svarbus šio sezono akcentas.


2. Linksmi piešiniai ir ornamentai

Vieniems nuotaiką pakelia ramunės ir rožės, kitiems – skruzdėlės ir katinai, tretiems – tiesiog dryželiai. Stebėkite save – kokie piešiniai ir spalvų deriniai (bent jau praeivių drabužių) kelia jums šypseną. Įsileiskite jas į namus. Jei nėra noro perklijuoti sienų apmušalų, pasitelkite vazas, dekoratyvines pagalvėles ir taip toliau.

Žurnale patikusį paveikslėlį visada galima išsikirpti, įsirėminti ir pasikabinti. Nemanykite, kad būsite pasmerkti dėl apmušalų su spalvotais oro balionėliais ar gauruoto patiesalo prieš lovą – esate suaugusi, tad niekas neuždraus prisiminti vaikystę.3. Klijuojami paveikslėliai

Madingas būdas greitai pakeisti interjerą – specialūs klijuojami paveikslėliai, kurie lengvai klijuojasi ant bet kokio paviršiaus, o nulupami negadina sienų ir spintų. Galima įsigyti jau paruoštų kabinti – gyvūnėlių vaikų kambariui, rytietiškų motyvų, peizažų, portretų. Būna lipdukų specialiai virtuvei ir netgi šaldytuvui, galite išsirinkti norimos spalvos ir dydžio. Žodžiu, atsiveria erdvės eksperimentuoti.

4. Kambariniai augalai ir gyvos gėlės

Nors už lango dar pilka ir niūru, niekas nedraudžia švęsti pavasario savo namuose – nuvalykite dulkes nuo augalų vazonėliuose ir pamerkite į vazas gėlių, ir nebūtinai pavasarinių tulpių. Pasirodo, užterštas buto oras, kaip ir įtemptas darbo grafikas ir kasdieniai stresai, sukelia chronišką nuovargį.

Kambariniai augalai išgrynins namų orą. Vienas iš didžiausių oro grynintojų yra gerai žinomas kambarinis augalas Chlorofitas.

5. Ištuštinkite namus nuo nereikalingų daiktų.

Netvarka veikia mūsų ir taip avitaminozės išsekintą organizmą ir stiprina depresiją. Atrodo, kad sienos slegia, o namuose nėra kuo kvėpuoti. Kad nekamuotų nemalonūs pojūčiai, teks susiimti ir išmesti iš namų viską, kas nereikalinga (yra net septynios švarinimosi strategijos). Atsikratykite nereikalingų daiktų ir padarykite vietos naujiems pavasarį atkeliausiantiems daiktams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis