Kaip paversti namus šviesesniais

Gali būti, kad tai, kaip įrengiame savo namus, atspindi ne tik kas esame, bet ir atvirkščiai: mūsų sienų tonai ir pustoniai, užuot tik atspindėję mūsų nuotaikas, gali jas ir paveikti.

Spalvos veikia jūsų nuotaiką

Dažnai sakoma, kad kambarių spalvos atspindi, koks yra šeimininkas. Jei jis mėgsta nuotykius, galbūt žydra spalva žymi beribį padangių užkariautojų dangų. Audringą būdą atspindi raudona spalva.

Bet gali būti, kad viskas yra ir atvirkščiai. Mūsų sienų tonai ir pustoniai, užuot atspindėję mūsų nuotaikas, gali jas veikti. Raudoni atspalviai gali žmones erzinti. Geltoni paverčia žmones svajingais ir intravertiškais. Yra dar daug kitų galimybių, kaip spalvos gali veikti mūsų nuotaikas.

Kaip paversti namus šviesesniais

Nuotaiką veikti gali ne tik spalvos, bet ir saulės šviesa. Įsileiskite šiek tiek daugiau jos į savo namus. Štai keli praversiantys patarimai.

Atidenkite langus. Nemažai žmonių nemėgsta gyventi atvirais langais, bet vis dėlto nereikėtų kiaurą parą langų dangstyti žaliuzėmis. Kiek įmanoma, naudokite natūralią šviesą. Nepasikliaukite dirbtine. Leiskite saulei būti jūsų natūraliu šviesos šaltiniu.

Įsileiskite gamtą į namų vidų, įsirengdami į sieną įmontuojamą vandens fontanėlį. Jie dažnai būna pagaminti iš šviesių metalų, tokių kaip nerūdijantis plienas ir varis, ir pasižymi kone veidrodžio efektu.

Jei naudojate dirbtinę šviesą, pasistenkite išvengti fluorescencinės. Nors ir ryški, ji nešvyti taip, kaip kitos šviesos. Vakare naudokite ne bendrą apšvietimą, įrengtą lubose, o mažesnes lempas.

Nešykštėkite veidrodžių. Jie suteikia daugiau šviesos kambariui, atspindi šviesą ir sudaro puikų foną žvakėms.

Išmėginkite elektrinį židinį. Kilnojamieji židiniai gali būti nešiojami iš kambario į kambarį, suteikia tiek šviesos, tiek šilumos, ant jų patogu statyti žvakes.

Sienų, baldų ir kitų namų reikmenų spalvos gali daryti įtaką namų šviesai. Sienoms naudokite šviesesnes spalvas. Balta – puiku, bet ji per vaiski: išmėginkite baltos atspalvį, šviesiai žydrą ar kitą linksmą toną.

Atsisakykite pernelyg margų baldų. Paprasti raštai ar motyvai suteikia namams lengvumo ir šviesumo įspūdį.

Tvarkingai, simetriškai išdėstykite baldus. Niekas taip neaptemdo nuotaikos, kaip netvarka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis