Pasaulis už stiklo: 12 idėjų terariumui

Kaitrinės elektros lemputės, stiklainiai, stiklinės tortinės, saldaininės ir arbatinukai: praktiškai kiekviename stikliniame inde galima įkurti mažą šiltnamį, kur augalai gautų užtektinai šilumos ir drėgmės. Nesvarbu, ar stikle įkurdinsite paprasčiausių samanų ir kelias širdžiai mielas figūrėles ar sukursite itin sudėtingą tropinio gamtovaizdžio miniatiūrą su retais ar net vabzdžiaėdžiais augalais – bet kokiu atveju terariumas į jūsų namus atneš gabalėlį laukinės gamtos, o ypatingomis progomis taps puikiu šventės akcentu.

Sodas elektros lemputėje

Naudojimui nebetinkamos kaitrinės elektros lemputės dažniausiai atsiduria šiukšlių dėžėje. Tačiau retas kuris pagalvoja, jog šis stiklinis objektas gali būti itin originali ir išskirtinė erdvė, kur galima įkurdinti terariumą. „Hipster Home“ detaliai paaiškina, kaip paprasčiausia elektros lemputė gali virsti tikru mažu stebuklu – jums tereikės smailių plokščiareplių, pinceto, atsuktuvo, trupučio smėlio ir augalų. Jeigu prie elektros lemputės šono pritvirtinsite kelias silikonines kojeles, jūsų terariumas stabiliai stovės ant norimo lygaus paviršiaus.

Sodas kalėdiniame žaisliuke

Dar viena stulbinančiai paprasta, tačiau nuostabi idėja terariumui – sodas Kalėdiniame žaisliuke. Jums tereikia kuo didesnio permatomo stiklinio bumbulo. Įkurdinę jame sodą, turėsite pačią nuostabiausią kalėdinę dekoraciją, puikiai tiksiančią ir kitomis progomis. Jeigu šį burbulą ketiname pakabinti tik per Kalėdas ar kitas šventes, sodo kūrimui vietoj gyvos augmenijos geriau naudokite džiovintas samanas, o ne gyvą žalumą. Priešingu atveju po metų iš dėžutės išsitraukusios šią dekoraciją galite skaudžiai nusivilti – žaluma bus virtusi ruda mase.

Žaluma stiklainyje

Stiklainiai tinkami ne tik konservuoti sodo ir daržo gėrybėms. Kai kurie jų tokie dailūs, jog būtų tikra nuodėmė slėpti juos sandėliuke. Patarimas jums – stiklainyje sukurkite mažą žalumos oazę. Jums tereikės į stiklainio vidų atsargiai pridėti akmenukų, šiek tiek žemės, augalų ir mažų figūrėlių.

Lempa-terariumas

Tokių stalinių lempų-terariumų galite įsigyti parduotuvėse, tačiau niekas nedraudžia šią idėją pasiskolinti ir pačioms pasigaminti originalią ir praktiškai naudingą interjero dekoraciją.

Gamtos stebuklas ant jūsų kaklo

Miniatiūrinį sodą galite pasikabinti ir ant kaklo. Miniatiūrinių terariumų, kuriuos galite nešioti kaip pakabukus ant grandinėlės, tikrai rasite tinklalapyje „Etsy“, kur prekiaujama rankdarbiais. Tačiau jeigu jums nestinga fantazijos, išradingumo ir kruopštumo, tokį originalų papuošalą galite pasigaminti ir pati. Jums tereikia mažyčio stiklinio buteliuko su kamšteliu, trupučio vielos ir grandinėlės. Visa kita pasufleruos jūsų fantazija.

Terariumas tortinėje

Tegul jūsų sukurtu terariumu žavisi visi. Todėl būtina jį padėti puikiai visiems matomoje vietoje. Šiam tikslui puikiai tiks stiklinė tortinė. Blusų turguose ar tiesiog savo namų palėpėje tikrai rastumėte bent vieną vintažinę tortinę, kurioje galėsite įkurdinti miniatiūrinį sodą.

Terariumas kaip miniatiūrinis šiltnamis

Tokie terariumai bent iš dalies primena didžiulius uždarus karalienės Viktorijos laikų terariumus. Todėl siūlome jums susikurti miniatiūrinį šiltnamį, kur visus metus galėtų puikiai jaustis tokie lepūs augalai kaip paparčiai ir orchidėjos.

Pakvieskite Gamtą arbatos

Jums tereikės įsigyti stilinį arbatinuką. Truputis žemių, akmenėlių, augalų, miniatiūrinių figūrėlių ir turėsite originalų stalo papuošimą, priversianti iš susižavėjimo aikčioti visus, kuriuos pakviesite išgerti arbatos prie taip dekoruoto stalo. Toks arbatinukas-terariumas – puikus prieskonis šventėms po atviru dangumi ar vestuvėms.

Gamta ant jūsų šaldytuvo durelių

Skardinės-magnetukai skaidriu dangeliu, skirtos prieskoniams supilti ir pritvirtinti prie šaldytuvo durų, puikiai tiks miniatiūriniam vertikaliam terariumui pasigaminti. Toks terariumo variantas labai paprastas ir nereikalaujantis jokios priežiūros. Jeigu tokiame terariume apgyvendinsite vadinamuosius oro augalus, drėgmės ir maistingų medžiagų gaunančius ne iš žemės, bet iš oro, neturėsite visiškai jokių rūpesčių – tereiks džiaugtis ir klausytis aplinkinių komplimentų.

Sodas butelyje

Vyno buteliai, ąsočiai ir grafinai gali virti puikiausia namų puošmena. Juos galite guldyti ar šono ar net pakabinti ant vielos. Norite smagios ir itin kūrybingos veiklos su savo vaikais? Įrenkite terariumą paprasčiausiame plastiko butelyje.

Dar viena šauni idėja terariumui

Kai tinklaraštininkė Kat iš „Design Spunk“ pamatė beveik pusę amžiaus skaičiuojantį šviestuvą, ji nei akimirką nepagalvojo, jog tai kažkokia seniena – ji prieš akis pamatė neįtikėtinai kūrybingai įrengtą terariumą su gyvomis orchidėjomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis