12 patarimų, kaip išnaudoti palangę

Palangė, atrodytų, nėra gyvybiškai svarbi ir itin vaizduotę kaitinanti vieta namuose. Bet nebūtų jos – ir pasidarytų nejauku... Juk palangės paskirtis ne tokia ir paprasta – ji suteikia langui išbaigtumo, paslepia sienos ir lango rėmo pločių skirtumą, efektingai susieja vidinę erdvę su išoriniu pasauliu. Taigi ji tikrai nusipelno tapti praktiška ir stilingai dekoruota interjero dalimi.

1. Geras apšvietimas

Palangė – tai funkcionali darbo vieta, kurią galima įrengti bet kokiame kambaryje. Dieną ji apšviesta, todėl padeda taupyti elektros energiją ir gali atstoti tiek rašomąjį stalą vaiko kambaryje, tiek kosmetinį staliuką miegamajame.

2. Dekoratyvi ekspozicija

Gili lango niša – ideali mielų ir dekoratyvių daiktų ekspozicijos vieta. Prasmingai panaudoti palangės erdvę galima ant jos kūrybiškai išdėliojus meno kūrinius, įrėmintas nuotraukas, originalius niekučius ir, žinoma, gėlių vazonus. Tokia palangė tampa visaverte svetainės interjero dalimi.

3. Arčiau žemės ir dangaus

Svarbiausias didelio lango privalumas tas, kad jis jungia namų aplinką su išore. O žemos palangės netrukdo grožėtis ir žemiau esančiu vaizdu: jei sėdime ant įprastos sofos, pro langą matome tik dangų, o nuo palangės atsiveria balkonas, terasa ar sodas... Pro didelius langus patenka daugiau šviesos, ir ji krinta ne ant priešingos sienos, o čia pat, šalia lango. Toks įspūdis pasiekiamas, jei palangė yra ne aukščiau kaip 50 cm nuo grindų.

4. Vientisa konstrukcija

Jei kambaryje yra keli langai, originaliai ir stilingai atrodo po visais įrengta vientisa lentynų konstrukcija. O ir talpumo jai nestinga: čia galima sudėti ir knygas, ir vaikų žaislus, ir daugybę kitų reikalingų daiktų, o ant plataus stalviršio dekoratyviai atrodo kambarinių gėlių kompozicijos.

5. Paslėptos spintelės

Siekiant neužkrauti erdvės dideliais baldais, vietoj įprastų spintų galima sumontuoti talpias patogias spinteles su slankiosiomis durimis po palangėmis, šias vos praplatinus. Jas nesudėtinga priderinti prie kambario stiliaus, kita vertus, interjerui suteikia individualumo. Tik reikėtų atkreipti dėmesį, kad palangės ir grindų danga harmoningai derėtų, nes spintelės jas susieja į bendrą visumą.

6. Patogi poilsio vieta

Žema palangė, paversta poilsio zona, taupo vietą nedidelėje prieškambario erdvėje. Kita vertus, ant palangės įrengus sėdimą vietą vaizdas už lango tarsi tampa namų dalimi. Sėdėti tinka praktiškai bet koks horizontalus paviršius, tik jį reikia šiek tiek patobulinti, kad būtų patogiau, pavyzdžiui, galima pasiūti ilgesnį čiužinuką ir keletą nedidelių pagalvėlių.

7. Elegantiškas stalas

Plačią palangę galima naudoti kaip stalą. Ir visai nebūtina stalo derinti prie palangės – gali būti atvirkščiai. Ant plačios palangės užstumtas elegantiškas valgomojo stalas ją tarsi pratęsia ir atrodo stilingiau nei būtų tiesiog pastatytas šalia lango. Susirinkus didesnei draugijai jį galima atitraukti, o kasdien vietos užtenka ir taip.

8. Lengva konstrukcija

Kadangi didelį langą rėmas padalija į dvi dalis, ties juo galima įrengti papildomą „palangę“ – barą. Lengvos baro konstrukcijos stiklas nekrinta į akis, neužstoja pro langą atsiveriančio vaizdo, o, atvirkščiai, suteikia galimybę juo grožėtis. Kad būtų patogu čia gerti rytmečio kavą, langas uždengtas klostinėmis užuolaidomis.

9. Įdomus pokytis

Palangė reikalinga, kad pridengtų storio tarp lango rėmo ir sienos skirtumą. Tačiau kas sakė, kad ji būtinai turi sutapti su rėmo apačia? Savo funkciją atlieka ir tada, kai yra nuleista šiek tiek žemiau. Tiksliau, tada atlieka net dvi funkcijas...

10. Skaitymo kampelis

Kai langai platūs ir dideli, beveik iki žemės, sėdimą vietą įrengti labai paprasta beveik tiesiog ant grindų. Apmušta dekoratyviu audiniu, dekoruota margaspalviais tekstilės aksesuarais minkšta ir patogi palangė visų pirma tampa įdomiu, akį traukiančiu interjero akcentu. Ji tarsi ragina prisėsti ir paskaityti, pabūti vienumoje su savimi ar pasigrožėti įspūdingu saulėlydžiu. Stilingos, klostėmis krintančios užuolaidos įrėmina poilsio zoną ir suteikia jai jaukumo.

11. Dar didesnis stalviršis

Palangė virtuvėje gali tapti harmoninga stalviršio tąsa – jis gerokai padidėja, ypač tada, kai langai platūs. Kita vertus, abiem atvejais apdailos medžiagoms keliami tie patys reikalavimai – jos turėtų būti atsparios drėgmei, saulės šviesai. Granito stalviršis šiuo atveju ne tik dekoratyvus, bet ir praktiškas.

12. Šeimininkauti – jauku

Išorinė būsto siena su langų nišomis kartais išties nepelnytai nuvertinama ir ją „puošia“ tik radiatoriai. Vertingas plotas lieka nepanaudotas. Nors ne bet kokia virtuvės įranga tinkama įmontuoti į stalviršį, sujungtą su palange, tračiau plautuvei čia išties tinkama vieta: ant plataus stalviršio patogu pasidėti maisto produktus ar indus, o ir dirbti šviesiau bei maloniau, nei įlindus kur nors į kampą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis