Nebrangus remontas - kaip jį atlikti

Jei namuose norite nedidelių pokyčių, nereikia aukoti atostogų. Užteks ir savaitgalių, kad šiek tiek pertvarkytumėte namus. Nežymus remontas brangiai nekainuos ir neužims daug laiko, tačiau sukurs akivaizdų dekoratyvinį įspūdį.

Atgaivinkite svetainę
Svetainę atnaujiname dažniau ir mieliau nei kitus kambarius. Lengviausia tai padaryti nudažius sienas, nes nauja spalva labiausiai pakeičia bendrą vaizdą ir sukuria visai kitą įspūdį. Svarbiausia, kad galima naujai dažyti ne visas sienas, o centrinę – tą, prie kurios stovi televizorius.

"Mano namai"
Akivaizdus pokytis bus matyti kita spalva išdažius nišas, tarpus tarp lentynų, sienas, susiliečiančias kampais, – taip kambarį padalysite į zonas. Nepamirškite ir lubų – jas taip pat galima (ir reikia!) dažyti būtent ne baltai. Jeigu norite harmoningo spalvų derinio, galite naudoti keletą šiltų arba šaltų atspalvių, artimų paletėje spalvų. Kontrastą sukursite pasirinkę priešingas paletės spalvas. Toks derinys padarys kambarį ryškesnį ir gyvesnį. O pats paprasčiausias būdas svetainei atnaujinti – pridėlioti ryškių jaukių pagalvėlių.
"Mano namai"
Atnaujinkite virtuvę

Negalite sau leisti šiais metais įsigyti naujų virtuvės baldų? Nieko baisaus, galima sėkmingai atnaujinti senus. Virtuvėse paprastai greičiausiai nusidėvi viršutinės dangos, tad, norėdami šiai patalpai suteikti naują vaizdą, galite pakeisti tik stalviršius. Ir nebūtinai iš brangaus marmuro ar granito. Stalviršiai iš šių akmenų imitacijų ar iš natūralaus medžio atrodys ne ką prasčiau. Taip pat galima atnaujinti ir greit nusidėvinčią zoną – sieną už indų plovyklos.

"Mano namai"
Jei nėra galimybės jos išklijuoti keraminėmis plytelėmis, pigiau (ir gerokai greičiau!) pasinaudoti alternatyviais variantais, kuriuos siūlo statybinių medžiagų parduotuvės: pavyzdžiui, tai prilipinamos klijuotės, plaunamieji tapetai ar vinilo plytelės (jos labai greitai priklijuojamos specialiais klijais). Mažą ir tamsią virtuvę galima padaryti jaukesnę ir šviesesnę pritaisius nedidelius šviestuvus spintelių apačioje. Toks apšvietimas pigiai ir veiksmingai išryškins bet kokį tamsų kampą, o iš jo sklindanti švelni šviesa puikiai pakeis žvakes per romantišką vakarienę.
"Mano namai"
Kūrybiškai pažvelkite į vaikų kambarį

Vaikų kambarys tiesiog prašyte prašosi ryškių spalvų ir eklektikos. Kurį laiką pamirškite tvarkingą baldų komplektą ir išbaigtą stilių. Šventišką nuotaiką savo kambaryje gali sukurti patys vaikai: papuoškite sienas jų piešiniais ir darbeliais, įrėminkite į spalvingus rėmelius. Vaikų kambaryje puikiai tiks stilizuota klasės lenta – ant jos galima rašyti ar piešti kreidelėmis. Galų gale leiskite vaikams paišyti ant sienų! Patikėkite: praeis šiek tiek laiko, ir jie patys paprašys išklijuoti sienas tapetais.
"Mano namai"
Vonios kambariui – daugiau spalvų

Balta vonia, baltas praustuvas, baltos sienos... Akys pavargsta nuo tokios begalinės baltos erdvės. Jeigu norite perdažyti vonią, pirmiausia pagalvokite apie juostas. Horizontalūs dryžiai vizualiai paplatins ankštą erdvę, vertikalūs patalpas paaukštins.

"Mano namai"
Dažyti juostomis nesunku: pirmiausia išdažykite sienas šviesia pagrindine spalva ir palikite 24 valandas džiūti. Paskui pagal pasirinktus intervalus priklijuokite specialią lipnią juostelę, o tarpus tarp jų išdažykite tamsesne spalva. Po paros atplėškite lipnią juostelę ir – puikus įspūdis: nuobodi balta vonia pralinksmėjo! Taip pat gražiai atrodys per trafaretą nupiešti piešiniai. Juostelių spalvą galima paryškinti tos pačios spalvos aksesuarais – dušo užuolaida, rankšluosčiais.
"Mano namai"
Laiptams suteikite individualumo

Laiptai paprastai būna beveidžiai – kažkoks nuobodus kelias iš pirmo į antrą aukštą. Nors iš tiesų jam lengva suteikti stilingą ir individualų vaizdą. Medinius laiptus galima nudažyti viena spalva, o statmenas pakopų dalis ir turėklus – kita. Galite patiesti kilimą, ant sienos pakabinti nuotraukų ar paveikslų su stilingais rėmais.

"Mano namai"

"Mano namai"
Keiskite įpročius
Tos pačios užuolaidos, visus metus kabančios ant langų, galų gale mirtinai nusibosta. Taigi geriausia turėti dvi naktinių užuolaidų pamainas ir naujo metų sezono pradžią atšvęsti pakeitus buvusias į kitas. Rudenį ir žiemą tinka sunkios naktinės užuolaidos, o pavasarį ir vasarą – lengvesnės, besiplaikstančios. Dar didesnis įspūdis bus pasiektas tada, jei iš tos pačios medžiagos pasiūsite lovos ar sofos uždangalą ir derinsite kartu su užuolaidomis.
"Mano namai"
Nauji baldai iš senų

Nauji baldai – brangus malonumas, tad jį daugelis atideda vėlesniam laikui. Tačiau naują interjero baldą galite pasidaryti iš seno, tik reikia šiek tiek fantazijos. Paprasčiausias būdas – perdažyti arba apklijuoti tapetais.

"Mano namai"
Nebijokite baldo dažyti ryškiomis, džiugiomis spalvomis. Sena komoda ar taburetė, kurios buvo nustumtos į patį tamsiausią kampą, gali be didelių laiko ir pinigų sąnaudų pavirsti stilingais baldais. Juos bus ne gėda pastatyti pačioje matomiausioje vietoje.
"Mano namai"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis