Kaip išsaugoti skintas gėles?

Kokia nors proga gavus dovanų gėlių, norisi jas kuo ilgiau išlaikyti. Jų nepavyks užkonservuoti, tačiau bent jau išlaikyti ilgiau - įmanoma.

Dėl to geriausia dovanoti vazonines gėles, kurios gali ilgai džiuginti, bet jei visgi taip neįvyko, patariame, kaip išsaugoti gautas puokštes.

Pirmiausia įvertinkite, kokios yra gėlės. Perbraukite per jų žiedus pirštais. Jeigu jie standūs ir tvirti, tuomet dar ilgai laikysis. Jei gėlės žiedas yra minkštas, susitaikykite, prekinę išvaizdą puokštė praras greičiau.

Prieš merkdami gėles į vazą, įstrižai nupjaukite ar nukirpkite stiebų galus. Jei stiebai labai kieti ir stori, šiek tiek patraiškykite jų galus. Pašalinkite apatinius lapus ir pumpurus. Lapai reikalauja labai daug drėgmės, kuri reikalinga ilgesniam žiedo išsilaikymui. Vandens į vazą pilkite tiek, jog stiebelių lapai būtų virš vandens, kitaip jie pradės pūti ir vanduo pažaliuos. Vandenį reikia keisti kas 3 - 4 dienas. Kiekvieną kartą prieš pakeičiant vandenį, vazą švariai išplaukite.

Švarus, šaltas vanduo yra gėlių gyvybės šaltinis, jas ilgiau gali išlaikyti į vandenį įdėjus mišinį. Į vieną litrą vandens įmaišykite 30 gramų cukraus. Greitu metu pamatysite, kaip atsigauna gėlės.

Kai gėlės galiausiai šiek tiek apvysta, neskubėkite jų išmesti. Kelioms valandoms visus kotus pamerkite į šaltą vonią, tik saugokite, jog vanduo neapsemtų žiedų. Ypač toks būdas yra tinkamas lepiosioms rožėms.

Stenkitės skintų gėlių nelaikyti saulėje ar skersvėjyje. Jos ilgiau stovi vėsiame kambaryje ir šviežiame ore. Patalpoje, kurioje prirūkyta ar deginamos žvakės, gėlės nuvysta greičiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis