Kuo pavojingi vijokliai ant sienų?

Kadaise populiarumo viršūnėje buvę vijokliai ne tik kenkia daugiabučio konstrukcijoms – jais į butą gali įsiropšti pelės, žiurkės, laukiniai katinai ir net kiaunės. Išsiaiškinę šias aplinkybes, vijoklius ėmė naikinti ir daugiabučių priežiūros specialistai, ir patys gyventojai.

Anot internetinio puslapio Virsuliskiubutas.lt, jeigu ant Jūsų namo sienų vis dar želia vijokliai, negailėdami juos naikinkite. Jeigu mėgstate augalus, geriau pasirūpinkite darželiu prie namo ar auginkite gėles balkonuose.

Auginant vijoklius gresia nemalonumai – yra namo konstrukcijos, siena trupa, šlampa, šąla. Atsiranda pelėsis, gali padidėti sąskaitos už šilumą. Bute gali užsiveisti žiurkės ar užklysti kiti ligas platinantys gyvūnai.

Gintaro Marčiukaičio, bendrovės „Mano būstas“ techninio inžinieriaus komentaras:

„Ant daugiabučių sienų želiančių vijoklių šaknys skverbiasi į sieną. Per šaknis į laikančias konstrukcijas patenka drėgmė. Atėjus žiemai, drėgmė virsta ledu, jis plečiasi, ardo sieną. Negana to, dėl vijoklių lapų atsiradusio šešėlio nevyksta natūrali ventiliacija. Siena negali išdžiūti. Atsiranda pelėsis, kuris savo ruožtu irgi ardo namo konstrukcijas“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis