Miego ABC: kaip tinkamai prižiūrėti čiužinį?

Daugumai žinoma, jog siekiant ilgiau išlaikyti čiužinį nesusidėvėjusį, reikia jį reguliariai vartyti. Tačiau neretai pamirštami ir dar keli svarbūs čiužinio priežiūros aspektai. Kokie jie yra, konsultuoja „Miego centras“ atstovas Arūnas Pakamanis.

Pagrindinės priežiūros taisyklės

Čiužinio priežiūros svarbiausia taisyklė – sukti ir vartyti. Tokiu būdu čiužinys tolygiai dėvisi ir ilgiau išlieka patogus. Pavyzdžiui, po 2-3 mėn. nuo įsigijimo, čiužinį apsukite – sukeiskite galvūgalį su kojūgaliu vietomis, dar po 2-3 mėn. – apverskite, tada praėjus panašiam laiko tarpsniui – vėl apsukite ir taip kartokite nuolat. Tai darydami, neleisite čiužiniui greitai susidėvėti tam tikrose vietose.

Nepamirškite ir antros čiužinio priežiūros taisyklės – čiužinio užvalkalą bent kartą metuose reikia išskalbti. Paprastai rekomenduojama tai daryti cheminėse valyklose, nes namuose turima skalbimo mašina dažniausiai per maža užvalkalui. Antialerginių čiužinių užvalkalus rekomenduojama dažniau skalbti aukštoje temperatūroje. Taip užtikrinama higiena bei neleidžiama kauptis pelėsiams ar dulkių erkutėms.

Čiužinio siurbti nerekomenduojama – gamintojai netgi savo instrukcijose nurodo draudimą siurbti, nes taip galite pažeisti čiužinio užvalkalą.

Kiek gyvuoja čiužinys?

Įprasta manyti, kad geras čiužinys – investicija visam gyvenimui. Tačiau dėl paprasčiausios higienos, patartina čiužinį keisti kas 8-10 metus. Nustebsite sužinoję, kad per 5 metus žmogus į čiužinį išprakaituoja apie 1000 litrų prakaito.

Prastesnės kokybės čiužiniai susidėvi dar greičiau nei per 10 metų. Miegoti ant tokio čiužinio darosi nepatogu, nukenčia miego kokybė. Be to, nelygus čiužinys kenkia sveikatai, ypatingai jūsų stuburui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis