Kaip pašalinti įsisenėjusias kraujo dėmes nuo čiužinio?

Kad ir kokios būtų dėmės, kuo anksčiau jas pastebėsime, tuo lengviau jas pašalinsime. Įsisenėjusias kraujo dėmes gali būti ypatingai sunku išvalyti ir tekti išties nemažai paplušėti.

Šaliname kraujo dėmes

Čiužinių neįmanoma taip paprastai išplauti skalbimo mašinoje kaip, pavyzdžiui, drabužių. Gana veiksmingas būdas yra pamėginti pašalinti dėmes sausu/drėgnu valymu arba garais nuo baldų apmušalų, nes tokiu būdu nepažeisite audinio struktūros, o valikliai neįsigers į gilesnius audinio pluoštus.

Jums reikės:

Šalto vandens;
Druskos;
Kukurūzinių miltų;
Vandenilio peroksido;
Minkštos šluostės;
Plastikinio šaukšto arba mentelės;
Dulkių siurblio.

Ką reikia daryti?

Kadangi nenorite, kad skysčiai pasiektų gilesnius čiužinio audinio pluoštus, pagaminsime tirštą masę. Vandenilio peroksidas ir druska yra aktyviosios medžiagos, todėl be vargo pašalins esančius kraujyje baltymus. Taigi, sumaišykite ½ stiklinės kukurūzų miltų, 1 arbatinį šaukštą druskos ir ¼ stiklinės vandenilio peroksido. Mišinys turi tapti dantų pastos konsistencijos. Jeigu neturite vandenilio peroksido, tuomet naudokite paprastą geriamąjį vandenį. Leiskite druskai išskaidyti dėmę. Tuomet paėmę šaukštą, ištepkite nešvarumus pagaminta mase ir palaukite, kol ji visiškai išdžius. Po to nugramdykite pridžiūvusią pastą ir išsiurbkite čiužinį. Apžiūrėkite suteptą vietą. Jeigu dėmių nepavyko pašalinti, vėl iš naujo pamėginkite viską pakartoti, kol čiužinys taps švarus.

Sunkiai pašalinamoms dėmėms

Norint pašalinti dideles ir įsisenėjusias dėmes, būtinas tiesioginis jų valymas. Būkite atsargūs, pildami valymo tirpalus tiesiogiai ant čiužinio, kad šis nepermirktų. Kaip jau buvo minėta anksčiau, čiužinį išskalbti nėra taip paprasta kaip drabužius. Vis dėlto yra kitų būdų, kaip galima nepažeidžiant audinio struktūros.

Jums reikės:

Šalto vandens;
Druskos;
Vandenilio peroksido;
Amoniako;
Minkštos, švarios šluostės;
Medvilninių siūlų kamuoliuko;
Šaukšto;
Sauso/drėgno valymo siurblio.

Ką reikia daryti?

Pradėkite drėkinti suteptą vietą nedideliu, šalto vandens kiekiu. Tada užberkite druskos ant dėmes ir palaikykite apie 2 val., kol ši visiškai išdžius. Po poros valandų nugramdykite druskos sluoksnį.

Tuomet ant dėmės užpilkite vandenilio peroksido naudojant medžiaginį kamuoliuką. Vandenilio peroksidas pradės burbuliuoti. Kai reakcija aprims, viską kruopščiai išvalykite. Jeigu nepavyko pašalinti dėmės, vėl užpilkite vandenilio peroksido.

Vis dėlto, jeigu sunku susidoroti su dėmėmis, sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį amoniako su 1 stikline vandens pritaikant tokį patį metodą.

Pagamintu tirpalu švelniai įtrinkite dėmę iš išorės. Tada, kaip įmanoma skubiau išsiurbkite
sauso/drėgno valymo siurbliu arba garais tą vietą, kur anksčiau buvo dėmė. Labai svarbu gerai išvalyti amoniaką ir vandenilio peroksidą nuo čiužinio, kad nebūtų pažeistas audinys. Tai galite padaryti su muilu ir šaltu vandeniu. Jeigu naudosite karštą vandenį – rizikuosite palikti dėmių likučių.

Kiti būdai ir patarimai

Iš kepimo sodos, baltymų ir žalios mėsos be jokių prieskonių, galima pasidaryti pastą, kuri puikiai pasitarnaus bandant pašalinti įsisenėjusias kraujo dėmes. Taigi, pasigaminę tokią pastą, užtepkite ją ant dėmės. Palaikykite masę 15-30 minučių. Po to viską nugramdykite ir nuplaukite su šaltu vandeniu. Nenaudokite šilto vandens, nes taip tik bus sunkiau pašalinti dėmę. Vis dėlto, jeigu niekaip nesiseka pašalinti dėmės, tuomet šiek tiek paspjaudykite ant jos. Toks būdas gali suveikti, ypatingai, jeigu tai jūsų paties kraujas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis