Kaip panaikinti vandens ar riebalų dėmes nuo medinių paviršių

Ką daryti, kai reikia panaikinti vandens ar riebalų dėmes nuo medinių paviršių? Norint pašalinti vandens dėmes, naudojame ką nors, kas yra riebu – tai gali būti aliejus, o norint pašalinti riebalų dėmes, naudojame neriebų produktą – vandenį.

Kartais pašalinti sunkesnes dėmes gali padėti šiluma. Taigi, visų pirma prieš išbandant įvairius dėmių šalinimo būdus, pasiskaitykite instrukciją, kaip viską tiksliai reikia atlikti ir eksperimentuokite su mažiau pastebimomis dėmėmis, kad nepadarytumėte žalos paviršiui.

Šaliname dėmes (vandens ratilus) nuo medinių paviršių su majonezu:

Jums reikės:

Riebaus majonezo;
Šiltų, drėgnų medžiagos skiaučių;
Švarių, sausų, linkusių nesipūkuoti medžiagos skiaučių.

Visų pirma su sausu skudurėliu nuvalykite nuo baldų dulkes ir nešvarumus. Tada su skudurėlio kampučiu ištepkite vandens ratilus majonezu. Gerai įtrinkite ir neleiskite, kad majonezas pakliūtų ant švaraus paviršiaus. Viską laikykite per naktį.

Kitą dieną nuvalykite majonezą su šilta, drėgna šluoste. Po to viską nuplaukite ir nublizginkite baldus su drėgnu skudurėliu.

Jeigu ratilų vis dar nepavyksta pašalinti, tuomet išbandykite kitą, veiksmingą metodą su šiluma:

Labai svarbu, kad tiksliai vykdytumėte instrukcijas, nes galite sugadinti baldus taip, kad juos atitaisyti kainuos nemažai papildomų išlaidų.

Jums reikės:

Lygintuvo;
Dviejų, švarių, medvilninės medžiagos skiaučių arba rankšluosčio.

Vandens nuosėdų dėmėms: uždėkite rankšluostį ant dėmės ir prispauskite jį įkaitintu lygintuvu 15-20 sekundžių – tik neleiskite garų. Po to viską nuėmę, apžiūrėkite paviršių. Jei dėmė vis dar čia, vėl kartokite procedūrą.

Riebalų dėmėms: uždėkite rankšluostį ant dėmės ir tvirtai prispauskite įkaitintu lygintuvu 15-20 sekundžių. Šiek tiek pagarinkite. Nuimkite rankšluostį ir apžiūrėkite vietą, kur buvo dėmė. Jeigu nuo paviršiaus pašalinti dėmės nepavyko, vėl viską kartokite.

Norint pašalinti riebalų dėmes nuo medienos paviršių:

Jei niekas kitas nepadės, tuomet paskiausias būdas pašalinti dėmes yra naudojant šilumą. Tačiau visų pirma pabandykite pašalinti riebalų dėmes aukščiau išvardintais būdais.

Jums reikės:

Vienos stiklinės šilto vandens;
Vieno kaušelio deguonies pagrindu sukurto baliklio;
Šepetėlio minkštais šereliais;
Sausos šluostės.

Išmaišykite baliklį šiltame vandenyje ir su šluostės kampučiu suvilgykite riebaluotą dėmę. Per daug neprisunkite vandens, nes kitaip atsiras daugiau nešvarumų.

Valydami nuosėdų žymes su balinamuoju tirpalu geriausia naudoti šepetėlį minkštais šereliais. Pabaigoje, viską kruopščiai nuvalykite sausa šluoste. Jeigu dėmė neišnyko, kartokite procedūrą iš naujo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis