Kaip natūraliais būdais pašalinti dėmes iš baldų?

Pabandykime natūraliais būdais pašalinti dažų, dervos ir kitas dėmes iš baldų audinių, namų apyvokos daiktų.

Parduotuvėse, be abejo, rasime visas reikalingas priemones, tačiau pažiūrėjus į jų sudėtį kyla abejonių dėl saugumo sveikatai. Gausus chemikalų kiekis gali ne tik pakenkti įvairiems paviršiams, bet ir mūsų rankoms. Valant su guminėmis pirštinėmis jas galime apsaugoti, tačiau vis tiek įkvepiame nemažą kiekį chemikalų.

Siūlome išbandyti natūralias valymo priemones, kurių galime rasti kiekvienuose namuose:

Rūdžių dėmės

Tokios rūšies dėmės iš bet kokio audinio, pašalinamos šviežiai spaustomis citrinos sultimis. Dėmę reikia apšlakstyti sultimis ir palyginti su karštu lygintuvu, paskui dar kartą patrinti vata, sudrėkinti sultimis, ir praplauti drungnu vandeniu.

Kitas būdas - actas pašildytas iki 80 laipsnių. Išteptą audinio dalį reikia pamerkti tirpale kelioms minutėms, paskui praskalauti drungname vandenyje. Iš sintetinių audinių rūdžių dėmes lengvai pašalinsite skalbdami šiltame vandenyje.

Aliejinių dažų dėmės

Jas reikia šalinti vatos ar medžiagos tamponu, sumirkytu augaliniame aliejuje. Po to suteptą vietą reikia išskalbti arba patrinti su šiltame vandenyje su skysčiu indams plauti.

Žolės dėmės

Šviesias žolės dėmes galima pašalinti iškart, jei audinį išskalbsite muiluotu vandeniu su nedideliu kiekiu amoniako. Jei žolės dėmės atsirado ant itin švelnių audinių, reikia pamirkyti gryname spirite. Po valandos nuplauti šiltu vandeniu.

Suodžių dėmės

Šios dėmės lengvai pašalinamos terpentinu. Valykite suteptą vietą vatos tamponėliu pamirkytu terpentinu. Tuomet išplaukite muiluotame šiltame vandenyje.

Dervos dėmės

Pirmiausia, reikia kruopščiai nukrapštyti dervą, tuomet dėmę tepti spiritu, acetonu ar benzinu, paskui kruopščiai išskalbti. Vien tik vandeniu šios dėmės pašalinti nepavyks.

Riebalų dėmės

Jei po ranka nėra skalbimo mašinos, dėmę užpilkite druska. Ji sugers dalį riebalų. Tuomet išskalbkite šiltame vandenyje. Riebalus nuo kietų paviršių lengvai pašalinsite dėmę valant su kepimo soda.

Prakaito dėmės

Šios rūšies dėmės lengvai dingsta, jei skalbiant į vandenį įpilame šlakelį amoniako. Jei dėmės vis dėlto lieka, patrinkite jas spiritu. Norint pašalinti dėmes iš balto audinio, prieš skalbiant pamerkite jį į šaltą vandenį su jame ištirpinta druska.

Raudonojo vyno dėmės

Tikriausiai kiekvienam yra tekę valyti tokias dėmes nuo kilimo. Išteptą audinio dalį reikia padėti ant gilaus indo ir lieti dėmę verdančiu vandeniu. Taip pat tinka amoniakas arba karštas pienas.

Kalkių nuosėdų dėmės

Apipilkite kalkėtą vietą actu ir palikite pusvalandžiui. Po to nuskalaukite šiltu vandeniu. Actas pašalina net kelių metų įsisenėjusias dėmes nuo čiaupo, klozeto ar dušo galvutės.

Pelėsių dėmės

Iš visų audinių šias dėmes galima išvalyti terpentinu ir 5% amoniako tirpalu. Lygiomis dalimis sumaišykite šias priemones ir gautu tirpalu suvilgytą vatos tamponėlį patrinkite dėmę.

Paskui plaukite muiluotu vandeniu ir išskalaukite. Jei pelėsis pažeidė kitą namų vietą, galite jį panaikinti grynu neskiestu actu arba citrinų sultimis. Reikia užpilti pelėsio pažeistą vietą, palaikyti valandą laiko ir nuvalyti drėgna šluoste.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis