10 patarimų, kaip išsirinkti namo planą

Namo paieškos gali būti vienu didžiausių iššūkių gyvenime. Tai labai atsakingas dalykas, nes turite pasirinkti miestą ir rajoną, apsvarstyti, kokie aspektai jums svarbiausi, užtikrinti, kad namas atitiks jūsų gyvenimo būdą ir bus patogus bei malonus gyventi.

Labai svarbu kruopščiai apgalvoti, kokio dydžio ir formos kambariai bus funkcionaliausi, kaip juos išdėstysite. Štai 10 patarimų, kaip išsirinkti „teisingą“ namo planą.

1. Nuspręskite, kokio dydžio namas labiausiai tiks jūsų šeimai

Ne visoms šeimoms reikia rūmų ar dvaro, ne visi jaukiai jausis ankštame dviejų kambarių namelyje. Pirmas žingsnis – nuspręsti, kokio dydžio namas labiausiai derės prie jūsų gyvenimo būdo. Paskaičiuokite, kiek kambarių reikės vaikams, kiek vonios kambarių užteks jums ir svečiams. Šis sprendimas labai svarbus, todėl jį priimkite tik gerai pagalvoję.

2. Atkreipkite dėmesį į tai, koks bus namo interjeras

Labai svarbu išsirinkti namo planą, kuris patenkins poreikius ir atspindės jūsų skonį. Vieni žmonės yra gana konservatyvūs ir nori, kad visus kambarius skirtų sienos, kitiems artimesnis modernus stilius, tad jų poreikius geriau patenkintų atviras išplanavimas.

3. Nuspręskite, kokio tipo būstas tinka jūsų pasirinktoje vietoje

Namo planas gali priklausyti ir nuo vietovės, kurioje gyvensite. Namas vienkiemyje bus kitoks nei namas, įsispraudęs tarp kaimynų namų (pavyzdžiui, skirsis aukštų skaičiumi). Pagalvokite, kokie namai populiariausi vietovėje, kurioje norite gyventi.

4. Žinokite savo plano privalumus ir trūkumus

Tobulo plano nėra. Jis visuomet turės ir privalumų, ir trūkumų. Nuspręskite, kokie yra jūsų prioritetai, ko galite ir, ko negalite atsisakyti. Didžiulis langas svetainėje, pro kurį patenka daug natūralios šviesos, gali reikšti didesnes išlaidas šildymui ar vėsinimui. Name su atviromis erdvėmis ir kampeliu namų biurui gali būti neįmanoma susikaupti darbui, jei svetainėje vaikai žiūri televizorių. Pasverkite visus pliusus ir minusus.

5. Jūsų sprendimą turi lemti išdėstymas, o ne apdaila

Rinkdamiesi namo planą didžiausią dėmesį kreipkite į tai, ar namas bus funkcionalus, patogus gyventi. Trumpam pamirškite nusižiūrėtas grindlentes, virtuvės salą ir panašius dalykus – įsivaizduokite dar neįrengtą namą ir formuokite savo nuomonę iš šio pradinio taško. Namo planas puikus ne tuomet, kai svetainėje puikiai dera jūsų naujasis kilimas, bet tuomet, kai svetainė yra netoli virtuvės, nes jūs mėgstate vaišinti svečius.

6. Pasikonsultuokite su nekilnojamojo turto ekspertu ar dizaineriu

Jūs žinote, kaip turi atrodyti jūsų svajonių namas, bet yra dalykų, kuriuos reikėtų aptarti su dizaineriu, nekilnojamojo turto ekspertu ar kitu specialistu. Jie papasakos apie tokius dalykus kaip energijos taupymas/sąnaudos, paskolos subtilybės, atstumai iki mokyklos ir parduotuvių, eksploatavimo išlaidos.

7. Pasitikėkite savo nuojauta

Mes visi gebame „pajusti“, ar erdvė yra patogi ir atitinka mūsų poreikius. Pasitikėkite šia nuojauta. Šeimai su mažyliais gali būti patogu savo miegamąjį įsirengti netoli vaikų kambarių. O štai paauglius auginantys tėvai galbūt norės, kad miegamąjį ir atžalų kambarius skirtų bendro naudojimo erdvė, pavyzdžiui, svetainė ar virtuvė.

8. Nuspręskite, kokius baldus statysite – senus ar naujus

Baldai – brangus pirkinys, kuris, jei nebūsite atsargūs, gali tapti dar ir didžiuliu galvos skausmu. Rinkdamiesi namo planą, žinokite turimų baldų išmatavimus, o pirkdami naujus, pasirūpinkite, kad jie tilptų jiems skirtose erdvėse. Venkite didžiulių baldų, kuriais užgriozdintas nedidelis kambarys atrodo dar mažesnis.

9. Neviršykite savo biudžeto

Sutikite – kartais pasiduodame fantazijai ir imame svajoti apie dalykus, kurie mums yra tiesiog per brangūs. Nesusižavėkite kokiu nors vienu planu prieš tai nepasidomėję, kokios išlaidos jūsų laukia. Paprašykite, kad rangovas ar statybininkas padėtų tai apskaičiuoti, ir atmeskite planus, kurie viršija jūsų biudžetą.

10. Žinokite, kad namo planą galima koreguoti

Būtų nuostabu, jei kas ant stalo padėtų tobulą namo planą, bet taip nebūna. Būkite pasirengę kai ką pakeisti, pavyzdžiui, išgriauti dalį sienos, kad į patalpą patektų daugiau natūralios šviesos. Turėkite tai omenyje rinkdamiesi jums tinkamiausią planą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis