Patarimai, kaip rankomis skalbti vilną, šilką ir kašmyrą

Būna labai apmaudu, kai skalbiant rankomis, o ne skalbimo mašina sugadiname ar neišplauname dėmių, taip mėgstamuose drabužiuose. Šiame straipsnyje rasite patarimus, kaip rankomis išskalbti audinius iš kašmyro, vilnos ir šilko.

Kaip rankomis išskalbti kašmyrą ir vilną?


1. Pripildykite skalbimo indą vandeniu. Pilkite drungną arba šaltą vandenį. Kuo šaltesnis vanduo, tuo geriau.

2. Įpilkite ploviklio. Galite naudoti įprastą skystą ploviklį, tačiau, jei norite būti tikri, jog nesugadinsite audinio, naudokite ploviklį, skirtą švelniems audiniams. Praskieskite vieną valgomąjį šaukštą ploviklio 7,5 – 11 litrų vandens. Atminkite, kuo šaltesnis vanduo, tuo daugiau ploviklio patariama pilti.

3. Išmirkykite. Pamerkite drabužius į vandenį ir pasirūpinkite, kad visas pluoštas sudrėgtų. Palikite drabužius vandenyje 2-3 minutėms.

4. Išskalbkite. Švelniai skalbkite drabužius rankomis. Atsargiai patrinkite vietą, kur susikaupė nešvarumai, prieš tai užpylę ploviklio, kad iš audinio pluošto išnyktų visas purvas.

5. Praskalaukite. Praskalaukite drabužius šaltu vandeniu kriauklėje arba vonioje. Kad nepažeistumėte audinio tegu srovė būna silpna. Skalaukite tol, kol išplausite visą muilą.

6. Pašalinkite vandens perteklių. Kai kašmyras ir vilna prisisotina drėgmės, šios medžiagos tampa itin trapios, todėl jas būtina džiovinti labai atsargiai. Švelniai išimkite drabužius iš vandens ir lengvai suspauskite, kad išbėgtų vanduo.

7. Ištempkite drabužius. Gerai žinoma, jog vilna ir kašmyras po skalbimo susitraukia. Norint to išvengti, patieskite drabužius ant švaraus sauso rankšluosčio. Švelniai ištempkite audinį, kad jis įgautų pirminį dydį ir formą.

8. Išdžiovinkite. Šių trapių audinių negalima džiovinti džiovykloje, nes jie susitrauks, taip pat jų negalima kabinti, nes jie išsitampys. Patieskite drabužius šiltame kambaryje ar sauso rankšluosčio. Drabužiai gali išdžiūti per kelias valandas arba per kelias dienas, tai priklauso nuo kambario temperatūros ir drėgmės kiekio audinyje.

Kaip rankomis išskalbti šilką ir nėrinius?

1. Pripildykite skalbimo indą vandeniu. Įpilkite šilto vandens į skalbimo indą ar kriauklę. Šilkas ir nėriniai gali pakęsti šiek tiek daugiau karščio nei kašmyras ar vilna. Galite drabužius skalbti ir duše, kadangi jie dažniausiai būna nedideli ir nelabai purvini, juos gana paprasta išskalbti duše.

2. Įpilkite ploviklio. Įpilkite valgomąjį šaukštą ploviklio į šiltą vandenį ir rankomis pamaišykite. Jei vienu metu skalbiate kelis daiktus iš šilko ar nėrinių, gali prireikti daugiau ploviklio.

3. Paruoškite drabužius plovimui. Jei skalbiate apatinį trikotažą, t.y. liemenėles su kabliukais, užsekite juos. Spalvotus drabužius skalbkite atskirai nuo baltų ar tamsių, kad nenusidažytų.

4. Išskalbkite drabužius. Švelniai skalbkite drabužius skalbimo inde, kad jie nesusiraizgytų tarpusavyje.

5. Praskalaukite muilą. Praskalaukite drabužius šiltame vandenyje, kad pašalintumėte muilą ir vis dar užsilikusį purvą. Patariama nesukti ir neraizgyti audinių ir kiekvieną drabužį skalauti atskirai nuo kitų.

6. Išdžiovinkite. Nėriniai ir šilkas nelinkę susitraukti ar išsitempti po skalbimo, todėl juos galima pakabinti lauke ant virvės, kad išdžiūtų. Jei nenorite, kad jūsų apatiniai plazdėtų kieme, galite juos padžiauti vonioje arba padėti ant sauso rankšluosčio kelioms valandoms ar dienoms, kol išdžius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis