Kokį dulkių siurblį rinktis turintiems jautrius plaučius?

Specialistai teigia, kad žmogus vidutiniškai įkvepia 16-20 kartų per minutę ir kiekvieną kartą į jo plaučius papuola įvairiausių nešvarumų. Smulkios dalelės į kvėpavimo takus patenka ne tik gatvėje, bet ir namuose, kuriuose ant įvairių paviršių nusėda dulkės. Todėl žmonėms, ypač turintiems jautresnius plaučius, pravartu įsigyti naujausios kartos dulkių siurblius su itin aukšto efektyvumo dalelių filtru (hepa filtru) – sutvarkius namus, oras juose liks švarus ir sveikas.

Namuose tykantys pavojai

Vaikų pulmonologės Jovitos Mažeikienės teigimu, namų dulkės, besikaupiančios kilimuose, minkštuose balduose bei sunkiai prieinamose vietose, tai ne tik žmonių ir naminių gyvūnų plaukų ar odos, bet ir augalų žiedadulkių, popieriaus mikropluošto dalelės. Namų dulkių didžiumą sudaro namų erkutės, kurių gausu kilimuose, balduose, čiužiniuose ir patalynėje. Šių erkučių išmatos yra dažniausi alergenai.

„Namų dulkių erkutės alergiškiems žmonėms sukelia alerginio rinito, bronchų astmos bei kitų alerginių ligų paūmėjimus, – pasakoja specialistė. – Esant bronchų astmos paūmėjimui, žmogus pradeda dusti, jam trūksta oro, sunku iškvėpti, atsiranda švokščiantis alsavimas, kosulio priepuoliai. Dėl to reikalingas bronchus plečiantis ir ilgalaikis priešuždegiminis gydymas“.

Pasekmių būtų galima išvengti ar bent jau smarkiai sumažinti ligų riziką, jei namuose būtų tvarkomasi teisingai, t.y. stengiantis kuo mažiau sukelti dulkių. Todėl kilimus būtina ne purtyti, bet siurbti dulkių siurbliu. Tačiau reikia atsižvelgti ir į turimo prietaiso kokybę – senesnės gamybos siurbliai dažnai bakterijas bei nešvarumus išpučia lauk, skleidžia nemalonų, slogų kvapą. Gydytojai pripažįsta, jog alergiškiems žmonėms geriausia namie turėti dulkių siurblį su hepa filtrais. Tokie yra garsaus prekės ženklo „Bosch“ gaminami siurbliai „Move on“.

Pritaikytas alergiškiems žmonėms

Kuriant „Move on“ modelio dulkių siurblį, „Bosch“ pardavimų vadovo Baltijos šalims Adomo Pesliako teigimu, buvo galvojama ne tik apie galingumą, kurį, kaip pagrindinį pasirinkimo kriterijų paprastai įvardina 95 proc. vartotojų, bet ir apie tuos žmones, kurie yra alergiški, o namų tvarkymasis jiems asocijuojasi su čiauduliu, kosuliu ar pasunkėjusiu kvėpavimu.

A. Pesliakas sutinka, jog tvarkant namus svarbu nesukelti dulkių ne tik alergijos kankinamų ar plaučių ligomis sergančių žmonių namuose. „Nuolat namuose besikaupiančios dulkės gali išprovokuoti alerginius susirgimus net tiems, kurie nė neįtarė turį tokių problemų. Mat dažnai siurbliai orą išpučia pro šoną, dulkės kyla į orą, o po siurbimo vėl nusėda ant paviršių“. Atsižvelgdama į tai, įmonė „Bosch“ gamina dulkių siurblius, iš kurių oras pučiamas į viršų, tad dulkės greitai susiurbiamos ir neerzina namų gyventojų plaučių.

„Kiekvienas „Bosch“ siurblys yra su hepa filtru, sulaikančiu alergizuojančias daleles, o labai jautrūs žmonės papildomai gali įsigyti ir anglies filtrą“, – sako A. Pesliakas. Norintiems, kad namų tvarkymas būtų dar malonesnis, jis siūlo įsigyti „Bionic“ filtrą, kuris, dirbant siurbliui, panaikina nemalonius kvapus ir skleidžia malonų citrusų aromatą.

„Move on“ siurblyje yra 4 litrų talpos dulkių maišeliai, kurie surenka net iki 99 proc. nešvarumų, o likusį 1 proc. sulaiko hepa filtras. Taigi, po kiekvieno siurbimo namų erdvė tampa itin higieniška. Tokių maišelių užtenka ilgam – patalpai, kurioje gyvena vienas žmogus, dulkių maišelį keisti tenka maždaug kas metus.

Užsakymo nr.: PT_63064286

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis