Ką daryti, jei radiatoriai pernelyg karšti ar vėsūs

Senos statybos daugiabučių namų gyventojai dažnai skundžiasi, jog šildymo sezono metu savo butuose jiems tenka arba šalti, arba kentėti nuo per didelės šilumos. Kodėl taip yra?

Pasak bendrovės „Mano būstas“ Inovacijų ir energetinio efektyvumo grupės vadovo Donato Karčiausko, tai pakankamai dažnai pasitaikanti senų daugiabučių namų liga. Mat netolygiai butuose šylantys radiatoriai yra išsibalansavusios šildymo sistemos pasekmė.

„Gyventojai mūsų dažnai klausia – ką daryti, kad žiemos metu nereikėtų bute vaikščioti apsimuturiavus megztiniais ir dėvint vilnones kojines. Arba atvirkščiai – kaip sumažinti šilumos kiekį, kad nereikėtų jos išleisti pro atvirus langus. Jei tame pačiame name, skirtinguose butuose radiatoriai šyla netolygiai, dažniausiai tai lemia išsibalansavusi šildymo sistema. Ir išeitis čia yra tik viena – montuoti balansinius ventilius, kad šiluma būtų paskirstoma tolygiai. Tik taip galima išspręsti šią problemą“, – aiškino specialistas.

Tiesa, kai kuriuose daugiabučiuose namuose vėsu kambariuose gali būti ir dėl kitos priežasties. Pasitaiko, jog name gyvenantys žmonės šilumos punto prižiūrėtojo prašo sumažinti šilumos kiekį, nes nori kuo mažiau mokėti už šildymą. Tačiau D.Karčiauskas priminė, jog taip elgiantis pažeidžiamos higienos normos.

„Lietuvos Higienos normos numato, kad patalpų temperatūra turi būti ne žemesnė nei 18 laipsnių. Jeigu temperatūra žemesnė, kreipkitės į savo namą prižiūrinčią bendrovę – įmonės atstovai turi ją sureguliuoti taip, kad ji atitiktų normas. Jeigu temperatūra aukštesnė nei 18 laipsnių, tačiau norite ją dar pakelti, reikia surinkti 50% +1 gyventojo parašus ir kreiptis į savo namą prižiūrinčią bendrovę. Įmonės atstovai pasirūpins, kad ji būtų pakelta”, – dėstė D.Karčiauskas.

Užsakymo nr.: PT_63543964

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis