Kaip paprastais būdais išvalyti grindis?

Grindų valymas tikrai nėra pats mėgstamiausias užsiėmimas. Ne mažiau varginantis užsiėmimas yra žiūrėti įvairių valiklių reklamas per televizorių – jų yra tiek, kad atėjus į parduotuvę norisi tiesiog griebti tą, ant kurio etiketėje nupieštos grindys atrodo blizgiausios.

Tačiau įvairūs namuose naudojami valikliai nėra ekologiški, ir nors skleidžia malonų kvapą, taip pat nėra patys sveikiausi jums ir jūsų šeimos nariams. Šiame tekste pateikti patarimai ne tik padeda jums išlaikyti gražų grindų vaizdą kuo ilgiau, tačiau ir padės paprastai pasigaminti natūralių valiklių.

Geriausia yra mėginti išvengti kuo dažnesnio valymo. Nepamirškite priminti gyventojams ir svečiams nusiauti batus įeinant į patalpas, prie kai kurių kambarių galima netgi patiesti papildomus kilimėlius. Be abejo, toks kilimėlis turėtų būti prie laukųjų durų, tačiau tikrai nepakenks, jei tokį patiesite ir koridoriuje. Taip net ir dažnai vaikštomose vietose galima sumažinti purvo ir dėmių atsiradimo tikimybę.

Grindų tipas. Valant grindis reikia atsižvelgti į grindų tipą. Prisiminkite, kad natūraliai vanduo medinėms grindis nėra labai draugiškas pasirinkimas, kadangi dėl per didelio jo kiekio, jos gali pradėti deformuotis ir gadinti grindis. Šiame tekste minimos drėgnos šluostės sąvoka reiškia, kad audinį reikėtų šiek tiek sudrėkinti – taip kad, jo negalėtumėte pavadinti šlapiu, tačiau taip pat, kad jis nebūtų per sausas.

Dengtos medinės grindys yra blizgios, kadangi yra apsaugotos paviršiniu sluoksniu – tai gali būti lakas, poliuretanas, akrilas ar epoksidas.

Ko nedaryti. Nenaudokite muilų, vaško produktų, tam, kad sukurtumėte dar didesnį blizgumo įspūdį. Akriliniai vaškai padaro medienos grindis slidžiomis ir blankiomis — po to jos tegali būti renovuojamos arba švelniai trinamos švitriniu popieriumi.

Nenaudokite amoniako pagrindo valiklių, jie nublankins jūsų paviršių ir jūsų dangos savybes. Taip pat nerekomenduojama naudoti acto. Žemo pH valikliai (rūgštiniai, kaip actas) gali ištirpinti kieto vandens liekanas, tačiau ne purvą ar panašius nešvarumus. Labai daug žmonių pasitiki actu, bet jis yra rūgštis, todėl pakenks jūsų paviršiui. Vis dėlto, aukšto pH valikliai taip pat nėra gera išeitis – nors jie gerai susidoroja su purvu, tačiau taip pat grindų paviršių daro blankesniu.

Ką daryti. Netoksiškam valymui aktualiausia būtų pasidaryti tokį mišinį - ¼ puodelio švelnaus indų ploviklio sumaišyto su kibiru šilto vandens. Įsisenėjusioms dėmėms galima naudoti žiupsnelį kepimo sodos, užbertos ant kempinės, tada švelniai trinti grindis, nuvalyti sausa šluoste ar nusiurbti.

Medinės alyvuotos grindys turi labiau matinį sluoksnį nei padengtos ir geriau jaučiamą tekstūrą.

Kaip valyti. Išpiltus skysčius ne tiesiog nusausinkite, o pašalinkite, valydami su drėgnu audiniu. Tam, kad pašalintumėte baltus taškelius, kurie atsiranda ištiškus vandeniui, galite naudoti plieno vilną ir mažą kiekį natūralaus citrinos valiklio. Švelniai sukamaisiais judesiais patrinkite problemines vietas, kol taškeliai išnyks. Tuomet užpilkite šiek tiek jojobos aliejaus ir pašveiskite.

Valydami laminuotas grindis nenaudokite muilo pagrindo vaikliklių ar produktų, kurie žada lengvai pasiekiamą blizgesį jie ilgainiui gali patamsinti paviršių. Nenaudokite abrazyvinių valiklių, plieno vilnos, nevaškuokite ir nepoliruokite tokio tipo grindų.

Ką daryti. Siurbkite, valykite sausa šluoste ar perbraukite drėgnu audiniu. Išlieję skysčius, valykite su audiniu ar kempine.

Elastinės dangos yra minkštos. Į šią kategoriją įeina įvairios PVC dangos ir kamštinė danga.
Ko nedaryti. Negramdykite grindų. Įsisenėjusioms dėmėms valyti, pasigaminkite mišinį iš kepimo sodos ir švelniai valykite su šlapiu audiniu.

Ką daryti. Įprastas dėmes valykite sudrėkinta šluoste šiltu vandeniu ir švelniu natūraliu indų plovikliu. Norėdami padidinti blizgesį, šluostykite drėgna šluoste, pamirkyta acto mišinyje (1/2 puodelio į kibirą šilto vandens). Pašalinti batų dryžius galite kempine, pamirkytoje jojobų aliejuje. Švelniai trinkite paviršių, tada nuvalykite sausu audiniu. Tokio tipo grindis valykite tik minkštomis šluotomis, kad nebraižytumėte paviršiaus.

Keraminių plytelių grindys. Naudinga prieš valant tokio tipo bet kokiu valikliu grindis yra sušlapinti paviršių. Vanduo įsiskverbia į porėtą plytelę, ir saugo veikliųjų medžiagų patekimą į pačios plytelės vidų, tad cheminės medžiagos neardys jos struktūros. Po valymo valikliais, plytelės turėtų būti kruopščiai nutrinamos vandeniu.

Ko nedaryti. Nenaudokite abrazyvinių valiklių, kadangi jie gali pažeisti glazūrą, taip pat nenaudokite rūgšties pagrindo valiklių, nes jie gali pažeisti plytelių struktūrą.

Ką daryti. Kasdienė priežiūra turėtų apimti šlavimą, ar sausą ar drėgną šluostymą ar siurbimą dulkių siurbliu, tam, kad sumažintumėte smulkias smėlio ar žvyro dulkeles. Nereikia radus dėmių mėginti supilti visą turimą „chemiją“ - geriausia pradėti nuo švelniausio metodo, kuris dažnai yra paprasčiausias šiltas vanduo. Plyteles taip pat galima valyti šlapia su mažo pH švelniu valymo priemone. Kad išvengtumėte valymo dryžių, nusausinkite grindis su minkštu audiniu. Šiltuoju metų laiku galite panaudoti levandos šakeles. Pamerkite šakeles šiltame vandenyje, palaikykite jas, kad prisigertų kvapo (tai priklauso nuo šakelių kiekio) ir pamirkę į mišinį šluoste, prabraukite plyteles.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis