8 patarimai, padėsiantys sutvarkyti savo drabužių spintą

Jeigu kaskart praleidžiate per daug laiko rinkdamiesi drabužius vien dėl to, kad spintoje sunku rasti norimą rūbą arba po kiekvieno skalbimo rūbus į spintą sudedate vis kitaip, pateikiame jums 8 patarimus, kurie padės racionaliau tvarkyti savo drabužinės turinį.

1. Grupuokite pagal spalvas. Grupavimas pagal spalvas galėtų būti geras drabužių organizavimo būdas. Žinoma, jei turite juodą megztinį ir juodą suknelę, dar nereiškia, kad jie spintoje turėtų būti šalia, tačiau jei pas jus guli daug tamsių megztinių, gera mintis laikyti juos vienoje krūvoje. Sukabintus ar gerai matomoje spintos vietoje sudėtus rūbus galima rūšiuoti pagal atspalvius nuo šviesiausio iki tamsiausio – sukursite savotišką spalvų spektrą ir taip bus lengviau pasirinkti norimą atspalvį.


2. Grupuokite pagal įvaizdį. Kai matuojatės savo drabužius ar rengiatės jais prieš išeidami iš namų, be abejo, pastebite, kad vieni deriniai tinka geriau nei kiti. Jūsų įžvalgumas gali būti naudingas ne tik tai dienai ar vakarui, tačiau ir tapti pagrindu, kuriuo remsis jūsų spintos tvarka. Įsiminkite, ar netgi susirašykite, kurie deriniai jums patinka, sukurkite sąrašus įvairioms progoms ir metų laikams: vasaros savaitgaliai, vakariniai pasisėdėjimai, šilti rudens rūbai. Pagal tai gali būti organizuojama ir jūsų spinta – raskite derantiems rūbams ir detalėms vietą šalia vieni kitų.


3. Grupuokite pagal tipą. Tai kone klasikinis skirstymas. Paprastai tariant – kelnės prie kelnių, švarkai prie švarkų. Kadangi to paties tipo drabužiai laikomi tomis pačiomis sąlygomis (pvz. visus švarkus sukabinsite, o visus megztinius – lankstysite ir padėsite ant lentynos), ši logiška tvarka padės jums norimą drabužį rasti greičiau. Taip pat geras sprendimas yra jūsų mėgstamus ar dažniau dėvimus rūbus laikyti arčiau spintos durų, kad galėtumėte iškart juos paimti.


4. Nedidelius, tamprius ar standumo nereikalaujančius drabužius dėkite į dėžes. Jos ypač pravers sporto rūbams, šalikėliams, kepurėms, įvairiems žiemos atributams. Taip pat galima į vieną dėžę sudėti žiemines pirkštines, kepures ir šalikus – todėl atšalus nereikės tarp skarų ir lengvų šalikėlių ieškoti žieminio šaliko. Naudokite užrašais pažymėtas, permatomas, ar lengvai atpažįstamas dėžės (tarkime, pastelinių spalvų dėžė gali sufleruoti, kad joje sudėti švelnių atspalvių rūbai, batai ar kiti aksesuarai). Taip jūsų rūbai nedulkės ir bus nepasiekiami kandims.


5. Pakabos. Rinkitės tinkamas pakabas kiekvienam drabužių tipui. Paminkštintos pakabos tiks lengviems ir lengvai susilankstantiems drabužiams, plastikines pakabas naudokite susegamiems marškiniams, o tvirtas medines pakabas švarkams, kadangi jie padeda palaikyti drabužių formą, be to, atlaiko didesnį svorį. Skirtingos pakabos spintoje leidžia taupyti vietą – jei naudosite vien tik storas medines pakabas ir ant jų kabinsite lengvus ir plonus rūbus, jie užims daugiau vietos, nei galėtų naudojant plastikines pakabas. Kita vertus, sijonai, kelnės, palaidinės, marškinėliai gali kabėti ant to pačios pakabos. Nereikia jaudintis, kad pakabų mišinys atrodys mažiau estetiškai – spintoje greičiausiai šeimininkaujate tik jūs ir čia svarbu ne estetika, o patogumas.


6. Mažai dėvimi drabužiai. Jei kaskart pasibaigus metų laikui randate rūbų, kurių taip ir nedėvėjote, arba manote, kad senam drabužiui pamažu artėja laikas keliauti iš spintos, pakabinkite jį ant kitos spalvos ar tiesiog išsiskiriančios pakabos. Ji kaskart atkreips jūsų dėmesį ne tik į patį drabužį, tačiau ir į iškilusią dilemą – dėvėti ar nedėvėti? Tad tokiu atveju jūs apsispręsite greičiau ir atlaisvinsite vietą kitam drabužiui, arba priešingai, rūbas gaus naują šansą.


7. Megztiniai. Megztinius kabinti ant pakabų nelabai racionalu – jie užima daug vietos, o ir pakabos, kurios skirtos išlaikyti drabužio formą, megztiniams nedaug tepadeda. Juos bene patogiausia lankstyti ir dėti į krūvas. Tačiau vienas labiausiai erzinančių dalykų, yra apatinio krūvos megztinio ištraukimas iš krūvos – megztiniai sukrinta, juos reikia vėl gražiai sudėti. Patarimas šiuo atveju būtų stengtis formuoti mažesnes megztinių krūveles (20-25 centimetrai aukščio). Pačius didžiausius drabužius laikykite krūvos apačioje – taip ji išliks stabilesnė.


8. Apsisprendimas. Ne visos spintos yra didelės, ir ne visose jose galima laisvai rūšiuoti drabužius – kartais viskas, ką galima padaryti yra tiesiog sudėti drabužius taip, kad visi jie tilptų, nekreipiant didelio dėmesio į minėtus skirstymus. Kruopščiai ir tvarkingai sudėti daiktus į mažą spintą – atskiras menas, tačiau jūs ir patys žinote, kad juos nuolatos reikės išimti ir įdėti. Jei kantrybė po truputį senka, artėja natūralus apsisprendimas – turėkite mažiau drabužių.

Drabužiai dėvisi, taip pat tampa nebemadingi. Jei nė karto nedėvejote drabužio per pastaruosius metus, pagalvokite, ar jums verta jį pasilikti. Parduokite jį – taip galite gauti šiek tiek lėšų naujam rūbui, arba atiduokite labdarai.

Nepamirškite, kad kiekvienas nenaudojamas rūbas užima ribotą jūsų spintos erdvę, ir kiekvieną kartą apsunkina tinkamo rūbo paieškas. Norint palaikyti spintą tvarkingą, turėkite pastovų kiekį rūbų. Jei nusipirkote kažką naujo, pasvarstykite, ar nereikėtų iš spintos išimti kažkurio seno ir nenaudojamo drabužio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis