Efektyvus pelėsio spintoje šalinimas

Pelėsis niekur nėra laukiamas svečias. Ne išimtis ir spintos - drabužių spintoje užsiveisęs pelėsis, gali ne tik ardyti medieną, kenkti jūsų drabužiams, tačiau ir sveikatai. Taip pat atkreipkime dėmesį, kad spintos didžiumą laiko dalį būna uždarytos ir oro ventiliacija jose vyksta prastai. Tamsu, šilta, o jei dar atsiranda drėgmės - pelėsiui tai puikios sąlygos augti.

Geriausias patarimas – prevencija. Prisiminkite, jog pelėsiai gali augti tik drėgnose vietose. Dėl to svarbiausia yra užtikrinti, kad kambarys būtų apsaugotas nuo per didelės drėgmės. Be to pastebėjus menkiausias pelėsio užuomazgas, skirkite laiko šiai problemai spręsti, kadangi kol jūs nieko nedarysite, pelėsis augs, plėsis ir per tą laiką gali sugadinti spintos sieneles ir jos turinį. Privalote pasirūpinti tuo, nes netgi tokia nedidelė smulkmena gali sutaupyti jums daugybę laiko, kurį skirtumėte pelėsių šalinimui.

Daugiau skaitykite čia:
Kaip išvengti pelėsio atsiradimo namuose

Vis dėlto, kol pelėsis neatsirado, tol jis nelaikomas rimta problema. Atsiradęs jis ne tik atrodo neestetiškai, ardo paviršius, tačiau ir skleidžia nuodingas medžiagas – mikotoksinus. Jie yra pavojingi jūsų sveikatai - veikia nervų sistemos, smegenų ląsteles, gali sukelti alergines ligas, turi kancerogeninių savybių. Tinkamai jo neišvalius, pelėsis yra linkęs grįžti, tad su pelėsiu reikėtų kovoti ryžtingai. Tad kaip reikėtų efektyviai šalinti pelėsius iš spintos?

Pelėsio pašalinimas

1. Pasirūpinkite guminėmis pirštinėmis, kurios apsaugos jus nuo tiesioginio kontakto su pelėsiais. Taip pat turėkite ir respiratorių, kuris padės apsaugoti kvėpavimo takus nuo pelėsinių sporų. Stenkitės laikyti atvirą langą, kad kambarys vėdintųsi. Pasirūpinkite ir purkštuką turinčiu buteliuku.

2. Buteliuką su purkštuku pripildykite karštu vandeniu bei amoniako neturinčiu valikliu arba specialiu pelėsių šalinimui skirtu tirpalo mišiniu. Išpurkškite paviršių bei įtrinkite pagrindą, kad pelėsiai būtų pašalinti. Kad būtų lengviau įtrinti įvairius kampus, galite naudoti seną dantų šepetuką.

3. Sudrėkinkite švarų skudurą vandeniu ir išgręžkite. Nuvalykite purškiklio likučius ir tuomet nusausinkite pagrindą sausu skudurėliu.

4. Sumaišykite 1/8 puodelio chloro baliklio su ketvirčiu butelio šalto vandens. Naudokite iki pusės puodelio gauto mišinio, jei kambaryje yra daug baldų, kurie yra pagaminti iš medžio.

Įspėjimas. Niekuomet nemaišykite baliklio su pelėsių valikliu. Tokia kombinacija gali išskirti nuodingas dujas.

5. Pasigamintu tirpalu išpurkškite visą kambarį, ypatingai tas sritis, kuriose dar matyti pelėsių. Viską atlikite labai kruopščiai, kad nepaliktumėte neišpurkštų vietų. Nepurkškite mišinio per daug intensyviai, nes balos ar tirpalo nuotėkiai gali sukelti papildomų problemų.

6. Ant paviršių atsiradus tirpalo pertekliui, sugerti jį galima sausu skudurėliu. Atidarykite spintos duris, kad suaktyvėtų  ventiliacija. Leiskite jai džiūti nuo 6 iki 8 valandų. Galite dar papildomai pravėdinti patį kambarį nuo galimo nemalonaus kvapo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis