6 patarimai, kaip plauti taures

Taurių valymas reikalauja didesnio kruopštumo ir gali būti netgi pavojingas – beplaunant tarp rankų sudaužius stiklą, galite lengvai juo įsipjauti. Jei paprastą puodelį ar stiklinę galite lengvai išvalyti keliais stipriais judesiais , tokiu būdu valomos taurės tarsi dalyvauja loterijoje - duš ar ne. Pateikiame patarimus, kaip saugiai ir efektyviai valyti jūsų taures.

1. Plaukite taures rankomis. Tai - saugiausias būdas. Nors nėra sunku paimti pora ar net tris taures iš karto, plaukite tik vieną taurę vienu metu. Šampano taurėms reikia dar delikatesnės priežiūros. Nors ant kai kurių taurių komplektų ir yra nurodoma, kad jos yra tinkamos naudoti indų plovyklėje, tačiau specialistai pataria šiuos indus plauti rankomis. Valydami taurės vidų, naudokite plovimo šepetėlį ilgu kotu su švelniais putas primenančiais „šereliais“.

Jei vis dėlto nuspręsite taures plauti indaplovėje, tuomet palikite pakankamai vietos vienoms šalia kitų. Po to, kai plovimas baigėsi, atidarykite plovyklės dureles ir leiskite garui išeiti. Vis dėlto, prisiminkite, kad dažni tokio pobūdžio plovimai gali paveikti stiklo skaidrumą.

2. Kuo mažiau valiklio. Kadangi vyno gėrimas yra gana delikatus reikalas, jūs tikrai nenorite, kad poskonių ir kvapų puokštėje netikėtai pasirodytų ir indų ploviklio nata. Prisiminkite, kad kuo daugiau ploviklio naudosite, tuo daugiau vandens ir kantrybės reikės jam tinkamai išplauti. Tad naudokite tik mažą kiekį valiklio ir naudokite jį tik tada, kada būtina – jei lengvai neišsiplauna taurės dugnas ir stiklas šalia taurės žiedo.

3. Nepalikite nakčiai. Raudonas vynas yra linkęs pridžiūti, jei būna paliktas ilgesniam laikui. Tad po puotos ar vakarėlio, kai sudedate indus į plautuvę, vandeniu praplaukite taures – vienai taurei užteks ir kelių sekundžių. Taip sutaupysite laiko ir užtikrinsite, kad išplovėte vyno likučius, todėl jie nepridžius prie stiklo. Taures tvarkingai galėsite išplauti ryte.

4. Atsikratome lūpdažių dėmių. Kartais po vakarėlio ant taurių galite aptikti lūpų dažų pėdsakų. Paprastas patarimas, kaip jų atsikratyti, galėtų būti toks: užkaiskite virdulį ar puodą ir palaukite, kol vanduo pradės garuoti. Už kojelės palaikykite taurę virš garų ir palaukite, kol stiklas iš skaidraus taps matiniu. Tuomet paimkite popierinį rankšluostį ir švelniai nuvalykite lūpdažį.

5. Blizgėjimui. Taurėms vien švaraus vidaus nepakanka – kitas svarbus taurių aspektas yra jų skaidrumas. Jeigu jūsų taurės per ilgą laiką tapo gerokai balzganos, galite išmėginti šį metodą. Į indą prileiskite karšto vandens, šiek tiek ploviklio ir įpilkite pusę puodelio acto. Atsargiai plaukite taures naudodamiesi virtuviniu skudurėliu. Imkite po vieną taurę – išplovę taures minėtu mišiniu, iškart gerai perplaukite vandeniu ir nudžiovinkite sausu skudurėliu arba popieriniu rankšluosčiu.

Jeigu po to taurės vistiek lieka balzganos, gali būti, kad vanduo jūsų bute yra kietas. Jei taip nutiko, pamerkite savo taures į actą ir leiskite joms valandėlę pamirkti. Tuomet dar kartą gerai jas išplaukite – acto poskonis taip pat nėra pats maloniausias. Kartokite šias procedūras, kol jūsų taurės taps skaidriomis ar bent jau pradės skaidrėti. 

6. Taurių džiovinimas. Ar taures džiovinti apvertus ant rankšluosčio ar tiesiog pastačius ant kojelės? Iš tiesų geriausia yra neleisti taurėms džiūti pačioms – nusausinkite jas vos išplovę. Taip jos bus švaresnės ir blizgesnės. Sausindami pasistenkite naudoti audinį, neturintį pūkelių.

///////////////////////////////////////////////////////////////////
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną
laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt
vertės  prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis