Kaip sumažinti sąskaitas už vandenį ir elektrą?

Artėjant šaltajam sezonui, ieškome būdų, kaip mažinti sąskaitas už vandenį ir elektrą. Pateikiame jums patarimus, kad sąskaitos džiugintų, o ne gąsdintų.

1. Boilerio termostate temperatūrą sumažinkite iki 68 laipsnių pagal Celsijų. Su kiekvienu laipsniu tarp 60 ir 70 laipsnių temperatūros jūs galite sutaupyti iki 5 procentų šildymo išlaidų.

Pasistenkite namuose dėvėti šiltus drabužius ir dienos metu numažinti temperatūrą termostate iki 68 laipsnių ar žemiau. Pabandykite tokią temperatūrą laikyti ir vakare. Nakties metu išjunkite šildymą arba nustatykite 55 laipsnių temperatūrą. Tuo pačiu principu vadovaukitės, jei išvykstate iš namų visai dienai. Jums tai padės sutaupyti net iki 20 procentų šildymo išlaidų.

2. Pakeiskite arba išvalykite boilerio filtrus. Purvini filtrai apriboja oro cirkuliaciją ir padidina energijos išskyrimą. Taip pat išvalykite ir sutepkite boilerį, nes tinkamas sureguliavimas ir švara gali padėti sutaupyti jums 5 procentus visų gaminių dujų išlaidų.

3. Sumažinkite karšto vandens temperatūrą. Vandens šildymui įjunkite vidutinę temperatūrą, tai yra 49 laipsniai pagal Celsijų. Toks žingsnis jums padės sutaupyti 7-11 procentų vandens šildymo išlaidų.

4. Užsandarinkite langus ir duris, apžiūrėkite vamzdžius, sklendes ar elektros izoliacinius vamzdelius, kurie eina per sienas, lubas ir grindis. Patikrinkite vonios kambarį, virtuvės kriauklę, vamzdžius po spintelėmis ir panašiai. Jei radote plyšius į lauką arba kokią nors vėsią patalpą, būtinai užsandarinkite.

5. Įsileiskite saulę. Atitraukite užuolaidas ir leiskite saulės spinduliams sušildyti jūsų namus. Užuolaidas vakare vėl užtraukite, kad šiluma liktų izoliuota kambario viduje.

6. Taip pat pertvarkykite kambarius. Perstatykite savo baldus taip, kad jie stovėtų prie kambario vidinių sienų, o ne prie išorinių, kur yra langai ir radiatoriai. Baldai neužgoš radiatorių skleidžiamos šilumos.

7. Trumpinkite maudynių laiką. Tiesiog keliomis minutėmis sutrumpinus maudynes duše, galite sutaupyti dešimtis litrų karšto vandens per mėnesį. Dušai sudaro du trečdalius visų vandens šildymo išlaidų, o maudynes duše sutrumpinus per pusę, vandens šildymo sąskaita gali sumažėti net iki 33 procentų.

===
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis