Kaip nuo medinių durų pašalinti pelėsį

Pelėsis, grybų rūšis, auga drėgnose arba drėgnose ir šiltose sąlygose. Jis atrodo kaip nevienodo dydžio juodos, pilkos ar žalios dėmės ir gali skleisti nemalonų ar suplėkusį kvapą. Kai kurios pelėsių rūšys yra labai nuodingos ir dauguma dirgina kvėpavimą arba apsunkina jau esamas kvėpavimo takų ligas. Jei pelėsis auga ant medinių durų, galite nuvalyti jį naudodamos valymo priemonės ir baliklio tirpalą. Priklausomai nuo pelėsio dydžio, galite naudoti skirtingus valymui skirto tirpalo receptus. Užkirskite kelią pelėsio atsiradimui ateityje, laikydami vietą švaria ir kiek įmanoma sausesne.

1. Esant dideliam pelėsiui, lėmusiam spalvos išblukimą, pripildykite kibirą viena dalimi švelnios valymo priemonės, 10 dalių baliklio ir 20 dalių šilto vandens. Įprastam ir nedideliam pelėsiui valyti sumaišykite kibire vieną dalį baliklio su 10 dalių šilto vandens. Užsimaukite gumines pirštines, užsidėkite akių apsaugą ir apsauginę kaukę nuo dulkių.

2. Pripildykite purškiklį vandens ir gerai nupurkškite duris, apimant visas pelėsio pažeistas vietas. Tai apsaugo nuo pelėsio sporų pasklidimo ore valant duris.

3. Pamirkykite šveitimo šepetį ar kempinę valymui skirtame tirpale. Gerai nušveiskite duris, kad pašalintumėte visus pelėsio ar miltligės pėdsakus. Skalaukite šepetį ar kempinę kibire taip dažnai, kiek reikia.

4. Kibiru švaraus vandens ir nauja kempine nuplaukite medines duris. Nusausinkite duris rankšluosčiu. Laikykite vietą gerai vėdinama, kad durys natūraliai išdžiūtų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pelėsis vonioje. Ką daryti?
Kaip sustabdyti langų rasojimą?

Daiktai, kurių jums reikės:
Kibiras;
Švelni valymo priemonė;
Baliklis;
Guminės pirštinės;
Apsauginiai akiniai;
Apsauginė kaukė nuo dulkių;
Purškiklis;
Šveitimo šepetys;
Kempinės;
Rankšluostis;
Patarimai.

Užkirskite kelią pelėsio augimui ventiliuodami vietą ir mažindami drėgmę. Pastatykite ventiliatorius, įjunkite oro kondicionierių, atidarykite langus arba naudokite oro sausintuvą.
Sutaisykite nesandarų vandentiekį ar kitus vandens nuotėkius, kad užkirstumėte kelią drėgmės kaupimuisi.

Perspėjimai

Stenkitės neįkvėpti pelėsių sporų ar baliklio garų. Valant pelėsį, visuomet dėvėkite apsaugines priemonės.

Niekuomet nemaišykite baliklio su amoniako turinčiu valikliu. Tai lems nuodingų garų susidarymą.

***

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis