Vonios restauravimas: PRIEŠ ir PO

ManoNamai.lt portale sausio mėnesį buvo galimybė laimėti vonios restauravimą. Sėkmė nulėmė, kad šis prizas atiteko 86 metų kauniečiui.

Prieš restauravimą kauniečio vonia atrodė taip:

Rezultatai po restauravimo:

Pokyčius galite pamatyti ir video reportaže:

Vonios priežiūra

Kad ir kokį būdą pasirinktumėte, norėdami, kad vonia tarnautų ilgiau, vis tiek turėsite ją prižiūrėti. „Vonios emalis, kaip ir dantų emalis reikalauja priežiūros. Pasinaudoję vonia iš karto ją išplaukite muilu ir kempine. Jeigu vonią plausime prieš jos panaudojimą, tuomet nešvarumus, kurie liko prilipę prie vonios paviršiaus, bus sunku nuplauti nenaudojant intensyvių cheminių priemonių. Visos priemonės, kurių sudėtyje yra rūgštinių ar abrazyvinių priedų, kenkia vonios emalio paviršiui. Jei vonios sunkiai valosi, galima naudoti skalbimo miltelius skirtus skalbti rankomis. Jie nedirgina rankų, vadinasi ir vonios emaliui nepakenks“, – pataria Gintaras Marščionka.

Nijolė Klimašauskienė priduria, kad akrilinių vonių nereikia preciziškai prižiūrėti. „Juk nesunku rasti 5 laisvas minutes per 2-3 dienas, kad išvalytum vonią. Dažnas vonios šveitimas sumažins dėmių atsiradimo riziką. Pamačius kelias dėmeles, nereikia imtis drastiškų veiksmų ir pilti visą namuose rastą chemiją į vonią – tai gali dar labiau pakenkti vonios paviršiui. Galite naudoti indų ploviklius, langų valiklį be acetono ir šluostę nešiurkščiu paviršiumi. Pirmiausiai praskalaukite vonią šiltu vandeniu, įpilkite šiek tiek skalavimo skysčio ir valykite aukštyn–žemyn. Ją nusausinę, išpurškime langų valikliu ir iškart viską nuvalykite – paviršius blizgės kaip naujas“, – pataria ji.

Išsamų straipsnį apie vonios restauravimą skaitykite ČIA

Už nuotraukas ir vonios restauravimą dėkojame Restauruok.lt komandai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis