Kaip išvalyti savo nešiojamąjį kompiuterį?

Ar jūsų nešiojamojo kompiuterio mygtukai darosi lipnūs? Ar jūsų naujas nešiojamasis kompiuteris atrodo kaip naudotas ne vienerius metus? Štai keli puikūs patarimai, kuriais vadovaujantis jums pavyks jį išveisti.

1. Raskite geriausius valymo įrankius. Nešiojamo kompiuterio ekranui tinka tik specialus valiklis. Visoms kitoms kompiuterio dalims reikės dubens vandeniui, šiek tiek muilo ir alkoholio, pavyzdžiui, degtinės, kuri pravers valant kompiuterį.

2. Išjunkite savo nešiojamą kompiuterį ir išvalykite bateriją. Nerizikuokite savo sveikata arba sugadinti savo kompiuterį bevalant.

3. Išimkite visus kompaktus, USB raktus ir pelę. Jie tik trukdys valymo procesui.

4. Jeigu norite valyti savo nešiojamąjį kompiuterį neišimant mygtukų, tuomet jums reikia naudotis specialiu valikliu. Niekuomet nelaikykite valiklio skardinės aukštyn kojomis, nes tai gali neduoti tinkamo efekto.

5. Jeigu norite valyti savo nešiojamąjį kompiuterį išėmus mygtukus, tuomet jums reikės naudotis peiliu. Būkite labai atsargūs, nes kompiuterio klaviatūrą nesunku sugadinti. Išsiaiškinkite, ar žinosite, kaip įdėti mygtukus atgal prieš bandant juos išimti. Jeigu jums tai neaišku, pamėginkite išimti ir įdėti tik vieną mygtuką.

6. Įpilkite vandens į dubenį ir pridėkite kelis lašus muilo. Klaviatūros klavišus įdėkite į dubenis ir leiskite jiems ten mirkti, kol nešvarumai pasišalins. Gali būti, kad teks valyti klavišus ir rankomis, jei purvas nenusivalo.

7. Išvalykite USB ir kitas jungtis. Tam reikės vėl pasinaudoti specialiu valikliu – nepamirškite, kad valiklis turi būti laikomas vertikaliai.

8. Po valymo nešiojamąjį kompiuterį palikite atidarytą. Tam, kad nešiojamasis kompiuteris tinkamai nusausėtų, reikia jį palaikyti atvirą, o jeigu išėmėte mygtukus, juos taip pat palikite džiūti atskirai – galite juos pavalyti su sausu skudurėliu.

9. Įdėkite klaviatūros mygtukus atgal į kompiuterį tik tuomet, kai įsitikinsite, kad tiek kompiuteris, tiek ir mygtukai yra pilnai išdžiūvę.

10. Nepamirškite naudoti specialaus valiklio kompiuterio ekranui. Šiek tiek valiklio papurkškite ant ekrano, o tada švelniai nuvalykite su specialiu skudurėliu. Atlikite tai po visų kitų kompiuterio dalių valymo, kad neliktų jokių nešvarumų ant ekrano. Jokiu būdu nenaudokite įprasto muilo, kadangi jis gali sugadinti ekraną.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis