Statybinių įrankių pasirinkimas: kas svarbiausia?

Nors vartotojus gina įstatymai ir įsigijus nekokybišką prekę galima atgauti pinigus ar pasikeisti į naują gaminį, neabejotinai tokia situacija sugadina nuotaiką, atima laiko ir jėgų, o jeigu tai neatidėliotinai darbui reikalingas įrankis – rizikuojama prarasti klientą. Dažnai girdimas posakis, kad „šykštus moka du kartus“, tad kaip išsirinkti darbo įrankius ir neprašauti pro šalį nei dėl kainos, nei dėl kokybės?

Vartotojų teises ginantys įstatymai numato, kad įsigijęs netinkamos kokybės prekę vartotojas turi teisę savo pasirinkimu iš pardavėjo reikalauti netinkamos kokybės prekę pakeisti tinkamos kokybes preke arba atitinkamai sumažinti prekės kainą, per protingą terminą neatlygintinai pašalinti daikto trūkumus ar atlyginti vartotojo išlaidas prekės trūkumams pašalinti, jeigu to neatliko pardavėjas. Vartotojas taip pat turi teisę vienašališkai nutraukti pirkimo ir pardavimo sutartį, pareikalauti grąžinti už prekę sumokėtus pinigus. Tačiau, kaip žinia, tam reikia nemažai laiko ir nervų, todėl verta žinoti, kaip išsirinkti kokybiškus gaminius. Niekam ne paslaptis, kad prekės įsigijimą neretai sąlygoja jos kaina, o ne patvarumas, ilgalaikiškumas ar patogumas. Pasak specialistų, toks požiūris verslui klaidingas, nes taupumas, renkantis įrankius, ne visada atsiperka.

Garantijos – būtinos

UAB „Elremta“, tiekiančios įrankius savo srities profesionalams, direktorius Darius Miliauskas teigia, kad renkantis įrankius, labai yra svarbu kainos ir kokybės santykis. „Paprastai aukštą įrankio kainą lemia medžiagų, naudojamų jo gamybai, kaina. Kai kurie gamintojai, siekdami daugiau uždirbti ar tiesiog atpiginti savo gaminį, pasirenka pigias medžiagas ar pigią mažai kvalifikuotą darbo jėgą. Tačiau jų sėkmė būna trumpalaikė. Vartotojai greitai nusivilia pigiais nekokybiškais įrankiais. Šiuo metu dauguma gamintojų reaguoja į rinką ir kokybiškų įrankių galima įsigyti su didele nuolaida, bet dažniausiai labai maža kaina yra nekokybiško įrankio rodiklis. Geras įrankis, kaip ir geras automobilis, pigiai neparduodamas“, – sako D. Miliauskas. Jo teigimu, siekiant įsigyti kokybišką prekę, reikėtų tai daryti specializuotose parduotuvėse, kur įrankių ekspertai padės pasirinkti kokybišką, profesionalui tinkamą įrankį.
„Mes sakome, kad blogų įrankių nėra, yra tinkami ir netinkami įrankiai. Įrankių pardavėjo specialisto pareiga – išsiaiškinti kliento poreikius ir lūkesčius, pasiūlyti optimalų variantą. Kokybišką ir originalų įrankį galima nusipirkti tik iš profesionalių įrankių pardavėjų, kurie suteikia ir vykdo garantinius įsipareigojimus, paaiškina eksploatacinius ypatumus. Pirkdami turguje ir iš privačių asmenų galite įsigyti klastočių arba tiesiog vogtų įrankių“, – teigia D. Miliauskas.

„Atidžiai formuojame prekių ekspoziciją, turėdami itin didelę specializuotų įrankių nomenklatūrą, galime patenkinti ir reikliausio kliento poreikius. O ne laiku sugedus įrankiui, operatyviai suremontuojame arba suteikiame pakaitinį“, – įmonės pranašumus vardija jos vadovas.

Profesionalų įrankiams – aukšti kokybės reikalavimai

Įrankių centrų „Stokker“ produkto specialistas Sergejus Kudriašovas sako, kad renkantis įrankį labai svarbu nuspręsti, kokiu tikslu įrankį naudosite ir ar jis bus naudojamas profesionalo, ar mėgėjo. Pasak S. Kudriašovo, įrankių rinką galima suskirstyti į tris dideles grupes.

Namų meistro įrankiai (angl. DIY tools) – daugybės gamintojų pavadinimų, įrankiai nebrangūs, nedidelės galios, mechaninės dalys dažnai būna plastikinės, dažnai neturi elektroninių ar mechaninių variklio ar pavaros apsaugos sistemų, be raktais keičiamų priedų, nedidelės talpos akumuliatorinės baterijos (1,3 Ah, 1,5 Ah, 2,0 Ah). Įrankiai netinka ilgalaikiams ir dideliems krūviams, našumas žemas. Jų galima įsigyti prekybos centruose. Pagrindinė paskirtis – „namų darbai“.

Įrankiai profesionalams – ribotas gamintojų pasirinkimas, įrankiai brangūs, nes juose įdiegtos įvairios variklio, pavaros, akumuliatorinių baterijų apsaugos sistemos, elektroninės sistemos, palaikančios pastovius variklio sūkius, naudojami be raktų keičiami priedai (griebtuvai, veržlės, apsaugos nuo dulkių ir pan.), didelės talpos akumuliatorinės baterijos (4,0 Ah, 5,2 Ah). Jie galingi ir našūs. Mechaninės dalys (pavyzdžiui, pavaros dantračiai) gaminamos tik iš metalo, pavaros korpusai – iš aliuminio ar magnio (lengvas metalas su geromis šilumos laidumo savybėmis). Įrankiai pritaikyti ilgalaikiams krūviams, sunkioms darbo sąlygoms (smėlis, metalo, medžio dulkės ir pan.). Tinkamai naudojant ir prižiūrint, yra ilgalaikiai ir patikimi. Galima įsigyti tik specializuotuose prekybos salonuose.

Pramoniniai įrankiai – naudojami pramoninėje gamyboje, labai ribotas gamintojų skaičius. Labai brangūs. Gana paprasti, tačiau ilgalaikiai, itin galingi ir našūs.
„Statybininkas, stalius, elektrikas, metalo konstrukcijų montuotojas, šaltkalvis arba įmonės, kurioje dirba šių profesijų atstovai, vadovas turėtų rinktis tik profesionalams skirtus įrankius, nes tai yra jų pagrindinė darbo priemonė. Jai keliami ypač aukšti kokybės reikalavimai, tad tikėtis, kad prekė kainuos pigiai, būtų naivu. Įrankių patarčiau įsigyti specializuotuose įrankių prekybos salonuose. Juose galima gauti kvalifikuotą pagalbą ir informaciją apie įrankių technines galimybes, naudojimo sritis, tinkamus priedus, papildomas paslaugas. „Stokker“ įrankių prekybos centrai siūlo unikalias paslaugas, pavyzdžiui, „Metabo“ įrankių remonto draudimą. Įmonėms, gamykloms ir organizacijoms suteikiame kvalifikuotą pagalbą teisingai pasirenkant reikalingus darbui įrankius, atvykdami į darbo vietą su demonstraciniu automobiliu, kuriame yra naujausi elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai. Suteikiame galimybę juos išbandyti realiomis darbo sąlygomis, parenkame geriausiai darbui tinkamus priedus“, – sako specialistas.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis