Išmėginkite: druska - namų valymo pagalbininkas

Druskos atsiras kiekvienuose namuose. Greičiausiai ją laikote tam, kad galėtumte pasūdyti patiekalus, tačiau ar žinojote, kad druska gali būti puikus pagalbininkas valant namus?

Kriauklės.  Norėdami atnaujinti emaliuotus pageltonavusius paviršius, pasigaminkite pastą iš terpentino, sumaišyto su druska. Naudokite ją valydami kriaukles, vonias ar tualetus. Užtepkite, palikite 15 min., po to nuvalykite drėgna kempinėle.

Kilimai. 

Padažas: Norėdami išvalyti padažų dėmes iš kilimo, visų pirma, nuvalykite kiek įmanoma daugiau skysčio, užbarstydami druskos ant dėmės. Tai neleis riebalų dėmei plisti.  Tuomet išvalykite kilimą įprastu, konkrečiam atvejui reikalingu būdu.

Riebalai: Pašalinkite riebalų dėmes iš kilimo su mišiniu, pagamintu iš 1 dalies druskos ir 4 dalių izopropanolio. Gerai įtrinkite, trindami pagal kilimo pūkelių kryptį, tuomet nuplaukite vandeniu.

Raudonas vynas: Tuojau pat nusausinkite visą drėgmę, pabarstykite tą vietą druska ir palikite 15 min. Druska turėtų sugerti bet kokius vyno likučius kilime - ji taps rožine. Tuomet išvalykite visą plotą mišiniu, pagamintu iš ⅓ puodelio acto ir ⅔ puodelio vandens.

Atnaujinkite savo baldus. 

Pinti: Apsaugokite baltus pintus baldus nuo pageltonavimo, nušveisdami juos sūriame vandenyje suvilgytu kietu šepečiu. Nutrinkite, palikite baldą džiūti saulėje.

Mediniai: Jei medinio stalo paviršių sudarkė karštas indas ar vanduo, pašalinkite žymę iš salotoms naudojamo aliejaus ir druskos pasigaminta skysta pasta. Tiesiog užtepkite pastos, po to švelniai papoliruokite, nuvalydami ją minkštu skudurėliu.

Paviršiai:

Alavo lydinio: Alavo lydinį reikia valyti atsargiai, nes tai yra minkštas metalas ir jį galima lengvai pažeisti. Į 1 šaukšto druskos ir 1 puodelio acto mišinį berkite miltų, kol pagaminsite vientisą pastą. Tepkite pastą ant alavo lydinio baldo. Leiskite pusę valandos džiūti, tuomet nuplaukite šiltu vandeniu. Poliruokite minkštu skudurėliu, atsargiai pašalindami pastos liekanas iš visų griovelių ir užslėptų vietų.

Metaliniai: Norėdami nuvalyti ir išblizginti varinius ar žalvarinius paviršius, pasigaminkite pastą iš druskos, miltų ir acto vienodomis dalimis. Įtrinkite minkštu skudurėliu, palikite maždaug valandai, tuomet nuvalykite ir papoliruokite švariu, minkštu skudurėliu.

Varis: Patamsėjusias varines dekoratyvines detales valykite apipurkšdami jas actu ir apibarstydami druska. Šveiskite detales kempinėle, tuomet atsargiai nuplaukite, būtinai pašalindami visas druskos liekanas. Jei būtina, pakartokite.

Žalvaris: Šiek tiek patamsėjusį  ar varį valykite su druskoje pamirkyta supjaustyta citrina. Baigę nuplaukite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis