Septyni dalykai, kenkiantys kietmedžio grindims

Venkite šių klaidų ir apsaugokite vieną svarbiausių dalykų savo namuose.

1. Siurbimas su besisukančiu šepečiu

Jūsų besisukantis siurblio šepetys gali braižyti medines grindis. Išjunkite sukimosi funkciją arba prijunkite grindų šepečio antgalį. Vis dėlto, siurbti tokias grindis reikia dažnai – ilgai ant jų užsibuvęs smėlis ir dulkių dalelės braižo grindis.

2. Pernelyg dažnas drėgnas valymas 

Jeigu jūsų medinėmis grindimis kasdien nevaikšto tūkstančiai žmonių, nevertėtų jų plauti dažniau nei kartą per du mėnesius. Verčiau pakankamai dažnai siurbkite jas siurbliu (žiūrėkite pirmą punktą) ir prireikus pavalykite atsiradusias pavienes dėmes.

3. Grindų sušlapinimas

Šiais laikais grindų lakai ar alyvos yra kur kas atsparesni vandeniui nei senieji, tačiau tai nereiškia, kad grindis vandeniu galima tiesiog užpilti. Jeigu jau atėjo metas išplauti grindis, tuomet žiūrėkite, kad šluostė būtų tik drėgna, bet ne šlapia. Paskui grindis gerai nusausinkite.

4. Valymas garais

Jeigu naudojatės garų valytuvais, būkite labai atsargūs. Tuomet, kai grindys padengtos vašku ar jų danga jau sena ir nusidėvėjusi, tokio valymo būdo reikia apskritai atsisakyti. Jeigu medinės grindys dengtos kitokiomis priemonėmis, įsitikinkite, jog jos visiškai nepažeistos – tik tada galima jungti garo valytuvą. Įjunkite jį mažiausiu įmanomu galingumu ir nevalykite vienoje vietoje pernelyg ilgai, judėkite grindimis tolygiai.

5. Pasirinktas netinkamas pagrindas po kilimu

Guminiai kilimėliai gali nutrinti jūsų grindų blizgesį ar netgi pakenkti spalvai. Norėdami apsaugoti savo grindis, naudokite iš veltinio ir gumos pagamintus pagrindus po kilimais.

6. Intensyvūs saulės spinduliai

Jeigu jūsų grindys dažnai apšviečiamos saulės, jos spinduliai gali pakenkti grindų spalvai. Per pietus užtraukite ritinines užuolaidas ar žaliuzes, tai ne tik apsaugos grindų spalvą, bet ir neleis išdžiovinti lako, vaško ar alyvos, kuria medinės grindys padengtos.

7. Aštrūs daiktai

Jūs tikriausiai žinote, kad medinės grindys ir aštrūs daiktai – nesuderinami dalykai, tačiau dažniausiai pamirštame, kad joms ne mažiau kenkia ir jūsų augintinių nagai bei aukštakulniai bateliai. Šią problemą išspręsti nesunku: augintinių nagučius reiktų apkarpyti, o aukštakulnius batelius palikti prie durų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis