10 močiutės patarimų, kaip išblizginti namus

Savo namus galite susitvarkyti naudodami pačių pasigamintas priemones ir valiklius. Tereikia pasikliauti ne kartą išbandytus būdus.

1. Deja, bet namų grožį dažnai sudarko vaikų „meniniai sprendimai“. Tam į pagalbą galite pasitelkti sodą. Užbėrus sodos ant šlapios kempinės jūsų rašalo, pieštuko, kreidučių ir kitos dėmės tiesiog išnyks.

2. Mediniai baldai seniai praradę savo estetinę išvaizdą? Pats metas išbandyti citrinos aliejų. Jį nesunkiai galite pasidaryti patys – tiesiog kelis citrinų aliejaus lašus įlašinkite į pusę stiklinės šilto vandens. Valymui naudokite medvilninį audinį ir valykite medinius lakuotus paviršius.

3. Sidabriniai daiktai nebedžiugina? Tam, kad jie vėl blizgėtų pasiimkite dubenį, išklokite jį folijos popieriumi, įberkite šaukštą sodos ir užpilkite verdančiu vandeniu. Tuomet panardinkite turimus pasidabruotus daiktus. Atidžiai stebėkite, kad jie būtų apsemti vandens ir jau po 10 minučių jie bus švarūs. Žinoma, labai svarbu, kad nušluostytumėte išimtus papuošalus ar indus sausu skudurėliu.

4. Soda pravarti valant ir šaldytuvą. Jei ant jo atsirado dėmių, kurių niekaip negalite išnaikinti, valykite jį drėgnu skudururėliu, prieš tai pamirkę jį sodos milteliuose.

5. Norint išblizginti vonią taip pat naudokite sodą, tačiau jei niekaip negalite įveikti kai kurių nešvarumų, tuomet įpilkite acto. Vis dėl to, būkite atsargūs, nes acto reikia naudoti kuo mažiau, kitaip gali būti pažeistas paviršius.

6. Pelėsiai vonioje taip pat gali būti išnaikinti. Jums tereikės vandenilio peroksido. Vieną dalį 3 proc. vandenilio peroksido sumaišykite su 2 dalimis vandens. Šį mišinį patariama supilti į buteliuką su purkštuku. Vietas, kurios yra apniktos pelėsio, išpurkškite. Pelėsio naikinimui galite naudoti ir citrinos sultis, jas maišykite su actu. Visuomet, kai išvalote vonią tokiais mišiniais, rūpestingai ją išplaukite ir bent 1 valandą nesimaudykite joje.

7. Kaip valyti grindų paviršių? Pasitelkite acto ir vandens tirpalą. Naudokite vienodą kiekį acto ir vandens, be to, įlašinkite keletą pipirmiečių aliejaus lašų. Nepamirškite naudoti šio mišinio tik gerai išmaišius.

8. Unitazo valymui irgi nebūtinai turite naudoti pirktus valiklius. Soda ir actas – puikūs pagalbininkai. Ketvirtadalį puodelio sodos sumaišykite su puodeliu acto. Šiuo mišiniu ištepkite unitazą ir palaukite apie 10 minučių. Tuomet nuvalykite ir išplaukite.

9. Jei jums ramybės neduoda rūdys, jas išnaikinti galite su druska. Vietas, kurios yra apniktos rūdžių, apibarstykite druska ir užpilkite citrinos sultimis.

10. Langų valiklį galima pasidaryti iš vandens ir acto. Tereikia 2 šaukštelius acto įpilti į 1 litrą šilto vandens. Su medvilniniu skudurėliu galite valyti langus. Tiesa, svarbu, kad langų nevalytumėte šviečiant intensyviai saulei, nes kitaip ant lango gali likti tirpalo dalelės.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis